Увага грип!

Дата: 27.11.2015 14:37

Шановні мешканці області! В зв'язку з поширенням грипу на території області П А М ' Я Т А Й Т Е
Грип - гостре інфекційне захворювання. Збудником захворювання є вірус, а джере­лом - хворі на грип. Збудник захворювання проникає в організм людини повітряно-крапельним шляхом, через заражені предмети загального користування, сто­ловий посуд та ін.
Характер клінічного протікання хвороби:
Захворювання починається з ознобу, головного болю, загального недомагання, відчуття розбитості, високої температури. З'являється нежить і кашель, біль в очах, носо­ві кровотечі, зміни зі сторони серцево-судинної системи.
ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ:
• активне виявлення, ізоляція, госпіталізація хворих і підозрілих на захворювання;
• посилення санітарного режиму в школах, дитячих дошкільних закладах, в колективах;
• проведення специфічної профілактики.
Перенесення грипу "на ногах" може призвести до тяжких ускладнень хвороби. Можливі ускладнення, пов'язані із запаленням мозку і його оболонок (менінгіт). Легене­ві ускладнення спостерігаються головним чином у маленьких дітей і людей похилого ві­ку.
Швидкість поширення грипу значною мірою залежить від свідомості населення. Хворим на грип не можна користуватись спільними речами (рушником, посудом і ін.), вітатись за руку, цілувати рідних та близьких, особливо дітей та людей похилого віку. члени родини при догляді за хворими повинні прикривати ніс та рот марлевою маскою, яку можна виготовити в домашніх умовах. Потрібно систематично провітрювати кімнату, в якій перебуває хворий. Приміщення слід прибирати вологим способом, використовую­чи 0,5 % розчин відстояного хлорного вапна або 1 % розчин хлораміну. З метою профілактики вживати часник та цибулю.
КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ЗАЙМАТИСЯ САМО­ЛІКУВАННЯМ