Дата: 30.08.2016 11:49

Відповідно до п.209.6 ст.209 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.
Надання послуг іншим сільгосптоваровиробникам (юридичним особам) та/або фізичним особам з використанням сільськогосподарської техніки, крім надання її у фінансову оренду (лізинг) відноситься до діяльності у сфері сільського господарства (пп.«в» пп.209.15.2 п.209.15 ст.209 ПКУ).
Враховуючи те, що спеціальний режим оподаткування у сфері сільського господарства поширюється на надання послуг з використанням сільськогосподарської техніки виключно сільгосптоваровиробникам (юридичним особам) та/або фізичним особам, то на операції з постачання послуг іншим суб’єктам господарювання дія спеціального режиму не поширюється. Тому, обсяги постачання послуг, наданих іншим суб’єктам господарювання, які не належать до сільгосптоваровиробників та/або, які не є фізичними особами, суб’єкт спеціального режиму оподаткування відображає у податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.