Відкрий, о рідна мово, свої скарбниці золоті.

Дата: 18.02.2016 11:35

Напередодні Міжнародного Дня рідної мови бібліотека радо зустрічає шанувальників української мови. Тісна співпраця з відділом освіти районної державної адміністрації, освітянськими закладами міста та району дає можливість бібліотеці розвиватися і працювати як інформаційно-просвітницький центр.
«Ми варті того, щоб себе на землі повторити у музиці вічній, поезії віщих словах, щоб наше ім’я вкарбувалося в історії миті, а голос лунав наче струни дзвінки на вітрах». (Н. Погребняк). Саме цими словами розпочалося засідання, яке було присвячено до Міжнародного Дня рідної мови.
Поки існує мова, існує народ. Золота струна мови – символ таланту, краси і доброти народу. Українська мова має свою багату, але не просту сповнену радісних і трагічних подій історію.
Мову забороняли, нищили. Але вона ставала ще сильнішою, яскравішою. Бо її носієм є народ – волелюбний, талановитий, доброзичливий. Про це й говорила в своєму виступі голова районного методичного об’єднання вчителів української мови і літератури Соловей Н.З.
В засіданні взяли участь учні спеціалізованої загальноосвітньої школи інтернат-ліцею М.Колонтай, А.Гончар – переможці районного конкурсу читців патріотичної поезії (читці поезії). Переможці районного конкурсу декламували й свої твори під гаслом «Гуртуйтесь, братове українці! Лиш терни шлях веде до зір» (В. Шовкошитий).
Яна Подоляк, учениця Кирнасівської ЗШ І-ІІ ст. прочитала «Казку про козака» - свій твір, який є переможцем районного конкурсу учнівських творів (вчитель Шагін Н.В.).
Учнівський твір «Зі сльозами на очах» Ангеліни Подолян, учениці Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст., який здобув перше місце серед шкіл міста, прозвучав у виконанні автора (вчитель Войткова В.П.).
«О, слово вічне і святе твоє, Іване!» – під такою назвою звучав виступ Шимкової Наталії Анатоліївни, вчителя Тульчинської ЗШ І-ІІІ ступенів № 1, присвячене 160-річчю від дня народження І. Франка та 100-річчя від дня смерті.
Звучала літературно-музична композиція за мотивами творів І. Франка «Мойсей української літератури», яку підготували учні НВК ЗШ І-ІІІ ступенів В.Мороз, В.Пасічник, Л.Білик, К.Дідик. Автором композиції була заступник директора з виховної роботи Марчуковська Л.В. Окрасою засідання стала пісня на слова І. Франка, яку виконала Дідик К.
В засіданні взяли участь Хмелевський Ю.М., голова літературно-мистецького об’єднання «Оберіг», Кошелап С.В., старший інспектор відділу освіти. Вони подарували учасникам свою поезію.
«Мову не можна побачити, до неї неможливо доторкнутися, її тільки можна відчути душею і серцем» – під такою назвою провела коментований перегляд літератури Нурізянова Т.П., завідувач відділу обслуговування Тульчинської районної бібліотеки.