Які документи необхідні для визначення митної вартості: роз’яснює Міндоходів

Дата: 13.05.2014 16:03

МКУ визначений виключний перелік підстав для запиту додаткових документів для підтвердження митної вартості товарів:
- наявність в документах, які підтверджують митну вартість товарів, розбіжностей;
- наявність в документах, які підтверджують митну вартість товарів, ознак підробки;
- відсутність в документах, які підтверджують митну вартість товарів, всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Додаткові документи запитуються органом доходів і зборів виключно у випадку наявності у останнього підстав вважати, що існуючий взаємозв`язок між продавцем і покупцем вплинув на заявлену декларантом митну вартість.
Рішення про коригування митної вартості товарів приймається органом доходів і зборів виключно у випадках, якщо встановлено, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість, в тому числі, невірно визначено митну вартість товарів.
Перелік таких випадків є виключний та визначений ст. 54 МКУ.
У рішенні про коригування митної вартості товарів повинні обов`язково вказуватись визначені МКУ підстави його прийняття із зазначенням конкретних джерел інформації та відомостей у цих джерелах, що свідчать про наявність таких підстав.
Лист Міндоходів від 31.03.14 р. № 7420/7/99-99-24-02-04-17.