З 20 грудня 2017 року діють нові умови використання РРО

Дата: 18.01.2018 14:46

18 грудня 2017 року на засіданні Уряду, присвяченому покращенню бізнес-клімату та розвитку промисловості в Україні прийнято Постанову № 984 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»».
Постанововю передбачено:
Збільшення граничного обсягу річного доходу після перевищення якого обов'язковим є застосування РРО:
- до 500 тис. гривень на один суб’єкт господарювання (раніше було 250 тис. гривень) для таких видів діяльності.
Збільшення граничного обсягу річного доходу до перевищення якого застосування РРО не є обов'язковим передбачено:
  • Роздрібна торгівля через засоби пересувної торговельної мережі (автомагазини, авторозвозки, автоцистерни, цистерни, бочки, бідони, низькотемпературні лотки-прилавки, візки, розноски, лотки, столики), що розташовані за межами стаціонарних приміщень.Роздрібна торгівля на ринках, ярмарках (за винятком розташованих на їх території магазинів, кіосків, палаток, павільйонів, приміщень контейнерного типу).
  • Продаж страв та безалкогольних напоїв у буфетах вищих навчальних закладів, у їдальнях і буфетах підприємств УТОС та УТОГ.
  • Роздрібна торгівля, громадське харчування та побутове обслуговування на території закритих військових гарнізонів і містечок, а також військових частин, розташованих у межах сіл.
  • Надання послуг бібліотеками.
  • Продаж предметів релігійно-обрядової атрибутики та надання обрядових послуг релігійними організаціями.
  • Роздрібна торгівля насінням у кіосках на території сіл та селищ міського типу.
  • Провадження діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг суб'єктами підприємницької діяльності на території сіл і селищ міського типу, яким згідно із Законом України "Про статус гірських населених пунктів в Україні"
  • Надання медичних послуг виїзними бригадами та медичне обслуговування вдома у замовника.
  • Приймання від населення та реалізація через бджільницькі торговельно-заготівельні пункти продуктів бджільництва, обладнання та інвентарю для пасічників.
- до 250 тис. гривень на один структурний (відокремлений) підрозділ (раніше було 75 тис. гривень) для таких видів діяльності: ??????????????
  • Роздрібна торгівля та громадське харчування на території села, що здійснюється підприємствами споживчої кооперації, а також сільськогосподарськими товаровиробниками, які використовують продукцію власного виробництва.
  • Роздрібна торгівля медичними і фармацевтичними товарами та надання медичних і ветеринарних послуг на території села.
При цьому встановлено обов’язок застосування РРО для:
  • платників єдиного податку другої та третьої груп (ФОП) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищив 1 млн. гривень;
  • суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами незалежно від обсягу доходу.
Вищеназвані зміни набрали чинності 20 грудня 2017 року.