Заходи щодо зменшення отруєння бджіл під час проведення обробки сільськогосподарських угідь засобами захисту рослин

Дата: 13.06.2016 12:50
Кількість переглядів: 12

З розвитком сільського господарства, з'явилося багато нових методів обробітку сільськогосподарських культур та нових видів пестицидів. Останнім часом випадки отруєння бджіл стали непоодинокими та спричиняють клопоту як пасічникам, які несуть збитки, так і сільському господарству - відповідачу.

Для виключення випадків отруєння бджіл під час обробітку сільськогосподарських культур необхідно дотримуватися наступних правил, що встановлені законодавством України:

1.Власників пасік сповіщають за три доби до хімічних обробок з зазначенням застосовуваних пестицидів, місця (у радіусі 7 км.), часу і способу проведення обробки. Указують час ізоляції бджіл.

2.Отримати у сільських радах, на територіях яких знаходиться їх сільськогосподарське підприємство інформацію про стаціонарні та кочові пасіки.

3.Обробки проводити у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години.

4.Не допускати обробітку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

5.Повідомити про виконання попереджувальних заходів держсанепідемслужбу району та інспекцію захисту рослин району. Використовувати засоби захисту рослин, що пройшли держреєстрацію і включені в перелік дозволених до застосування.

6.Обробітки рекомендуємо проводити в нельотний час ( після 21 год., або в нічний час). Якщо ж трапилося отруєння бджіл, то направити представника Вашого сільгосппідприємства до включення в склад робочої комісії по випадку отруєння бджіл.

Дотримання правил та прояв взаємоповаги один до одного є гарантом плідної співпраці сільськогосподарських підприємств та пасічників, що не лише забезпечить відсутність судових тяжб з приводу відшкодування завданої шкоди, а й принесе користь обом сторонам, пасічнику - мед, пилок та здорових бджіл, власнику с/г підприємства - підвищення врожайності сільськогосподарських культур не менш як на 25%, що запилені бджолами, а пересічним людям - продукти бджільництва для здоров'я та продукцію випущену с/г підприємствами на прилавках магазинів.