Залишилося обмаль часу, щоби скористатися правом на податкову знижку за 2015 рік

Дата: 12.10.2016 07:54

Охочі повернути частину або весь сплачений податок на доходи з зарплатні за 2015 р. ще можуть скористатися правом на податкову знижку (далі — ПЗ), адже подати декларацію про майновий стан і доходи з цією метою можна до кінця 2016 року.

Нагадаємо: цим правом може скористатися тільки фізособа — резидент України (пп. 166.4.1 Податкового кодексу України, далі — ПКУ), яка не є підприємцем (пп. 14.1.170ПКУ).

Аби скористатися податковою знижкою, потрібно мати документи, які підтверджують витрати, а саме: квитанції, платіжні доручення, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, меморіальні ордери тощо. Також знадобляться договори, які ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). Водночас у платіжних документах мають зазначати ПІБ платника податку, який претендує на ПЗ, суму понесених витрат та найменування таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).