Зазнав змін Порядок електронного адміністрування реалізації пального

Дата: 04.08.2016 11:00

З метою врегулювання питання реєстрації платниками акцизного податку з реалізації пального осіб, що діють за договорами про спільну діяльність, постановою Кабінету Міністрів України від 06.07.2016 №409 внесено зміни до Порядку електронного адміністрування реалізації пального.

Так, уповноважені особи, які ведуть облік результатів за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи та які планують здійснювати реалізацію пального, можуть зареєструватися платниками акцизного податку з реалізації пального.

Крім того, до реєстру платників включаються, зокрема, такі ідентифікаційні дані про осіб, зареєстрованих платниками акцизного податку з реалізації пального:

— для юридичних осіб: найменування та код згідно з ЄДРПОУ;

— для уповноважених юридичних осіб, які ведуть облік діяльності за договорами про спільну діяльність без утворення юридичної особи та є відповідальними за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договорів: назва договору, найменування уповноваженої особи та податковий номер, наданий такій особі під час взяття на облік договору;

— для фізичних осіб — підприємців: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта).

Також, виключено норму, згідно з якою юридичні особи та фізичні особи — підприємці, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку з реалізації пального до початку здійснення його реалізації.