Зміни до законодавства, що діють із жовтня 2014 року

Дата: 08.10.2014 15:02

• Із 1 жовтня змінено порядок звільнення від обкладення ПДВ операцій з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур (товарних позицій 1001–1008, 1205 та 1206 00 згідно з УКТЗЕД, зазначених в абзаці першому п. 151 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу, далі – ПК). Уточнено, що застосовувати нульову ставку можуть також сільгосппідприємства – виробники таких зернових та технічних культур, вирощених на землях сільськогосподарського призначення, які перебувають у їх власності та/або постійному користуванні, та/або на орендованих землях. При цьому право власності, постійного користування, договір оренди повинні бути зареєстровані на дату такого експорту.
  • Із 1 жовтня через центри надання адміністративних послуг, утворені при органах виконавчої влади (єдине вікно), надаються послуги, передбачені п. 1–8, 11–21, 24–30 Переліку, затвердженого розпорядженням КМУ від 16.05.14 р. № 523-р. Зокрема, юридичні та фізичні особи можуть:
– здійснити держреєстрацію: юридичної або фізичної особи, яка має намір стати підприємцем; змін до установчих документів юрособи; змін до відомостей про фізособу-підприємця в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (далі – ЄДР); припинення юрособи в результаті її ліквідації, злиття, приєднання, поділу або перетворення; припинення підприємницької діяльності фізособою-підприємцем за її рішенням;
– отримати витяг, виписки, довідки з ЄДР; юрособи можуть отримати дублікати оригіналів своїх установчих документів та змін до них; внести до ЄДР відомості про створення відокремленого підрозділу або про його закриття;
– зареєструвати громадське об’єднання, засіб масової інформації з місцевою сферою розповсюдження тощо.
  • Із 1 жовтня вказані центри надають також адмінпослуги з оформлення та видачі паспорта громадянина України, зокрема у разі його обміну замість пошкодженого, втраченого або викраденого; із вклеювання фотокартки при досягненні громадянином 25 і 45 років; з реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання особи; з реєстрації місця перебування; з оформлення та видачі довідки про реєстрацію місця проживання або місця перебування особи (розпорядження КМУ від 16.05.14 р. № 523-р).
  • 22 жовтня закінчується граничний термін приведення у відповідність до норм Положення про електронні гроші в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 04.11.10 р. № 481 (далі – Положення № 481), діяльності банків – емітентів електронних грошей, які узгодили з НБУ правила систем електронних грошей/здійснення операцій з електронними грошима, а також платіжних організацій платіжних систем (їх учасники/члени випускають електронні гроші), які узгодили з НБУ правила систем електронних грошей. Нагадаємо, Положенням № 481, зокрема, змінено порядок узгодження правил використання електронних грошей, а також установлено ліміт у використанні електронних грошей фізособами і суб’єктами господарювання (постанова Правління НБУ від 19.06.14 р. № 378).
  • Із 31 жовтня діють зміни до законодавства, внесені Законом від 15.04.14 р. № 1206-VII, зокрема:
– спрощується порядок відкриття бізнесу. Суб’єкт господарювання може (а не зобов’язаний) мати печатку. Для виготовлення печаток не потрібні дозвільні документи. Скасовано справляння реєстраційного збору за проведення держреєстрації юрособи та підприємця. Змінено розміри реєстраційного збору за держреєстрацію змін до установчих документів: юрособи – 3 НМДГ (51 грн.); імені або місця проживання підприємця – 1 НМДГ (17 грн.). Забезпечується безплатний доступ до відомостей з ЄДР на офіційному сайті Державної реєстраційної служби (http://www.drsu.gov.uа) (п. 2, 3, 17 ч. I);
– у разі подання замовнику пропозиції конкурсних торгів та цінової пропозиції учасник торгів не скріплює їх печаткою, а подає у письмовій формі – прошиту, пронумеровану та в запечатаному конверті. Пропозицію конкурсних торгів підписує уповноважена посадова особа учасника, а цінову – учасник (п. 29 ч. I);
– для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Оригіналом електронного документа вважається його електронний примірник з обов’язковими реквізитами. Перевірка цілісності такого документа може проводитися шляхом перевірки електронного цифрового підпису (п. 18 ч. I).
  • Із 31 жовтня діють нові вимоги до укладення договорів у сфері ЦП (рішення НКЦПФР від 24.06.14 р. № 807).