Зниження ставки ПДВ до 7 % на імпорт ліків - вже в дії!

Дата: 23.04.2014 11:09

Внесені зміни до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо усунення окремих неузгодженостей норм законодавства.
Зокрема, визначено, що для цілей визначення податкових зобов’язань зі сплати митних платежів застосовується офіційний курс гривні до іноземної валюти, встановлений НБУ, що діє на 0 годин дня подання митної декларації, а у разі, якщо митна декларація не подається - дня визначення податкових зобов’язань.
Крім цього, уточнено, що 7 % ПДВ оподатковуються операції з:
- постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим Кабміном;
- постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.
Також Законом встановлено, що з 1 квітня 2014 року до 1 червня 2014 року до платників ПДВ, які застосовують ставку 7 % до операцій з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення, не застосовуються вимоги нормативно-правових актів щодо відображення у касовому чеку відомостей:
- про код ставки податку на додану вартість за одиницею товару;
- загальної суми ПДВ за кожною позицією (групою товарів);
- загальної суми коштів, що підлягає сплаті покупцем, з урахуванням ПДВ.
Закон України від 10.04.14 р. № 1200 чинний з 19.04.14 р. (опубліковано «Голос України» від 18.04.14 р. № 77).