Зверненням громадян – належну увагу

Дата: 24.02.2014 15:00
Кількість переглядів: 37

Реалізація завдань щодо належної роботи із зверненнями громадян є одним з основних пріоритетів органів виконавчої влади на місцях. Державними програмами, зокрема програмою «Україна для людей» передбачено системний, об’єктивний розгляд, всебічне вивчення проблемних питань, з якими щодня звертаються до органів виконавчої влади мешканці нашого району. Основна мета – допомогти людині, що звернулася.
Сьогодні, підводячи підсумки розгляду звернень громадян за рік, що минув, необхідно озвучити деякі цифри:
на адресу райдержадміністрації протягом 2013 року надійшло 373 звернення від мешканців району та інших населених пунктів, що на 79 звернень менше, ніж за відповідний період 2012 року. В зверненнях порушено 390 питань, кількість громадян, що звернулися – 1465 чоловік.
Поштою на ім’я голови райдержадміністрації надійшло 21 звернення, через органи влади, а саме через ОДА - 216 звернень. На особистому прийомі голови районної державної адміністрації та його заступників отримано 136 звернень.
За даний період позитивно було вирішено 151 питання (38,7 %), зокрема: відповідно до розпоряджень голови райдержадміністрації за зверненнями громадян протягом звітного періоду 76 жителям району було надано нецільову матеріальну допомогу на загальну суму 35300 грн. для проведення складних онкологічних операцій, післяопераційного лікування та придбання ліків. Також відповідно до заяв ліквідаторів аварії на ЧАЕС їм надано цільову матеріальну допомогу на лікування на загальну суму 2400 грн.
Протягом півріччя роз’яснено по суті, згідно чинного законодавства України 235 питань, 2 питання залишено на контролі. За даний період районна державна адміністрація отримала 2 анонімних звернення, що згідно ст.8 Закону України «Про звернення громадян» не підлягають розгляду та вирішенню.
Протягом звітного періоду найбільше громадян хвилювали питання: соціального захисту, аграрної політики та земельних відносин, охорони здоров’я, комунального господарства, праці та заробітної плати, діяльності органів місцевого самоврядування та інші.
Збільшилась кількість колективних звернень. До районної державної адміністрації за даний період їх надійшло 32. (18-2012) Серед них:
  • звернення мешканців селища Кирнасівка, сіл Бортники, Білоусівка, по питанню водопостачання;
  • 2 колективних звернення щодо ремонту дахів багатоквартирних будинків по вул. Незалежності, 4 та по вул. Леніна, 100 у м. Тульчин;
  • звернення мешканців смт. Шпиків по питанню визначення земельної ділянки для прогону худоби;
  • підвіз жителів с. Шпиківка до смт. Шпиків;
  • прохання зберегти школу у с. Дранка;
  • прохання залишити ФАП с. Бортники у старому приміщенні;
  • прохання внести зміни в розклад руху маршруту Кинашів-Телевежа;
  • 3 колективних звернення працівників ПАТ «Тульчинська швейна фабрика» щодо затримки у виплаті заробітної плати;
  • питання щодо благоустрою вул. Набережна с.Суворовське;
  • звернення батьків дошкільного навчального закладу с.Мазурівка щодо розділення дітей на дві вікові групи.
Якщо проаналізувати звернення від мешканців територіальних громад району, їх найбільше:
Тульчин – 116;
Шпиків, Кленове, Шпиківка – 57 (відповідний період минулого року -43)
Кинашів, Мазурівка, Нестерварка - 36,
Кирнасівка – 20
Зарічне – 15
Суворовське - 13
Білоусівка – 10.
У кожній територіальній громаді, безумовно, на сьогоднішній день є питання, котрі залишаються проблемними, а саме:
Тульчин:
  • заборгованість по заробітній платі працівникам ПАТ «Тульчинська швейна фабрика»
  • неодноразові звернення багатьох мешканців міста щодо вилову безпритульних собак,
Кинашів:
- водовідведення по вул. Колонтай в с. Мазурівка.
Щодо великої кількості звернень зі Шпиківської територіальної громади слід зазначити, що мешканці селища найчастіше звертаються на гарячу лінію державної установи «Соціальний контактний центр» з проханням надати їм роз’яснення чи правильно їм нараховують ті чи інші соціальні виплати, вимагають пришвидшити ці виплати.
Серед позитивно вирішених питань, що були порушені в звітному періоді, слід згадати придбання будинку багатодітній сім’ї Батранюк в смт. Шпиків, помешкання яких постраждало внаслідок пожежі в січні 2013 року.
Також варто відмітити, що розпорядженням голови райдержадміністрації від 27.09.2013 року № 291р «Про внесення змін до районного бюджету» з районного бюджету виділено кошти в сумі 30 000 грн. у вигляді субвенції Копіївській сільській раді на будівництво водозабірної свердловини.
Проведено ремонт покрівлі будинків по вул. Леніна, 100 та Незалежності, 4 м. Тульчин.
Відкрито ще одну дошкільну групу в дошкільному навчальному закладі с. Мазурівка та ін.