27 вересня відзначається Всеукраїнський день дошкілля

Пропонуємо інтерв’ю з головою РДА А.С.Бузіком у контексті проблем дошкілля району

1. Як реалізуються в нашому районі соціальні ініціативи Президента України В.Януковича «Діти – майбутнє України»?

Новими соціальними ініціативами Президента України В.Януковича передбачено упродовж 2013-14 років розширити мережу дошкільних навчальних закладів за рахунок відновлення їх діяльності, відкриття  нових та реконструйованих приміщень.
В районі діє програма « Освіта Тульчинщини на період до 2017 року», і в цьому плані зроблено чимало:  проведено реконструкцію приміщень Копіївської  та Холодівської ЗШ І-ІІ ст. з тим, щоб на кінець 2013 року діти цих громад змогли отримувати якісну дошкільну освіту.
Передбачається реконструкція Шпиківської поліклініки , де буде розміщено практично новий сучасний дошкільний навчальний заклад на 75 місць. В цілому по кожному населеному пункті передбачається покращення умов для дітей.

1. Чи відповідає дошкільна освіта району державним стандартам, чи створюються умови для педагогів-дошкільників?

Так, ДНЗ міста Тульчина, смт.Кирнасівки, с.Клебані, с.Нестерварки  дійсно є кращими не лише в районі, а й в області.  Педагогами дошкільниками запроваджуються сучасні освітні технології  роботи з дітьми. Досвід району по впровадженню інноваційних технологій  вивчався в області. Постійно проводяться семінари для вихователів дошкільних закладів, де своїми напрацюваннями діляться кращі педагоги району.
Щодо умов , то в цілому педагоги отримують вчасно заробітну плату ,допомогу на оздоровлення.

1. Які перспективи розвитку дошкільної освіти в районі?

Відновлення роботи ДНЗ в сільській місцевості передбачається на базі незавантажених загальноосвітніх шкіл.
Також  реконструкція старих приміщень , осучаснення дизайну діючих закладів , оновлення ігрових та спортивних майданчиків. Як бачимо , завдань дуже багато, адже діти дошкільного віку повинні мати змогу отримувати якісну дошкільну освіту, у тому числі діти з обмеженими можливостями. В цьому влада вбачає особливу  турботу.
З  нагоди свята Дня дошкілля хочу привітати працівників дошкільної освіти району, побажати міцного здоров’я, любові до своєї професії, оптимізму у всіх добрих починаннях. Благополуччя, творчих ідей у Вашій благородній справі.