Тульчинщина – це край хліборобів-трударів закоханих у пісню, це сучасний промислово-торговельний регіон, що прагне розвитку, це осередок творчої інтелігенції, відомої далеко за межами району, це священна земля наших далеких предків-слов’ян.

Ми рвали одвічні пута!

29 січня 2019 року в приміщенні Тульчинської центральної районної бібліотеки відбулася година пам’яті, присвячена Героям Крут. Бій під Крутами – це трагічна сторінка нашої держави. Сто один рік відділяє нас від тих подій, але пам’ять живе в наших серцях. На захист молодої держави стали студенти-гімназисти і прийняли нерівний бій з більшовицькою 4-тисячною армією, якою командував М. Муравйов. На вівтар було покладено найдорожче – власне життя. Нерівний бій тривав 5 годин, який зумів віддалити захоплення Києва, що в подальшому мало історичне значення.
В годині пам’яті взяли участь заступник голови Тульчинської райдержадміністрації Вадим Шклярук, заступник керівника апарату - завідувач сектору з питань  внутрішньої політики апарату райдержадміністрації, голова літературно-мистецького об’єднання «Оберіг» Юрій Хмелевський, студенти Тульчинського коледжу культури, учасник музичного зразкового театру «Росинка» (кер. Галина Кобцева) Штогрін Вікторія. Лунала поезія про трагічні події бою під Крутами, яку читали Тихоліз Ростислав та Ксьондз Ілона. З повідомленням «Тульчин – Крути. Зв’язок крізь час» виступив краєзнавець Владислав Вігуржинський. Герої не вмирають, вони живуть в пам’яті і в справах молодих поколінь. А на завершення було здійснено покладання квітів до меморіальної дошки Аверклію Гончаренку.
 
Фото Владислава Вігуржинського.

Вернуться