За результатами впровадження урядової програми «Доступні ліки» Вінницька область входить до трійки лідерів по Україні

Про це  сьогодні під час щопонеділкової апаратної наради  в обласній державній адміністрації повідомила директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович.

Посадовець нагадала, що дія програми, яка стартувала з 1 квітня 2017 року, поширюється на ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Відтак відзначила, що за результатами впровадження проекту з реімбурсації Вінницька область  стабільно входить до трійки  лідерів поряд  із Запорізькою та Харківською областями.

Людмила Грабович повідомила : «Станом на 4 серпня 2017 року в області  за програмою «Доступні ліки» виписано більше 300 тис. та вже отоварено 264 тис.  663 рецепти. Найкраще спрацювали  в Іллінецькому , Гайсинському,  Муровано-Куриловецькому, Могилів-Подільському, Томашпільському  районах. Представники Департаменту побували у восьми районах,де справи з реімбурсацією не дуже успішні. Нами здійснено перерозподіл коштів. На сьогодні  в області залишилось 200 тисяч вільних коштів, які також  підлягатимуть перерозподілу».

За інформацією директора Департаменту охорони здоров’я ОДА, станом на 4 серпня,  в аптеках  області на закупку інсулінів відпущено 11тис. 287 рецептів  на суму 4 млн.631 тис.751 грн.