Тульчинщина – це край хліборобів-трударів закоханих у пісню, це сучасний промислово-торговельний регіон, що прагне розвитку, це осередок творчої інтелігенції, відомої далеко за межами району, це священна земля наших далеких предків-слов’ян.

  • Акценти апаратної наради в райдержадміністрації

    15 грудня 2014 року відбулась апаратна нарада за участю голови райдержадміністрації Галини Роспутної, Тульчинського міського голови Валерія Весняного, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради, інших державних установ і організацій ....

  • Звернення керівництва обласної державної адміністрації до вінничан

    Шановні вінничани! Час випробовує нас на міцність, згуртованість, патріотизм, зрештою, на взаєморозуміння. Останні події у Вінниці затягнули «Гордіїв вузол» політичних проблем та амбіцій, і щоб його розрубати, потрібні спільні зусилля. Прот ....

  • Шановні жителі Тульчинського району!!!

    На даний час по всій території України застосовується обмеження на споживання електричної енергії. Це спричинено тим, що 8 грудня відключено енергоблок №3 Южно-Української АЕС від енергомережі для проведення середнього планового ремонту тривалістю 119 д ....

За життя без шкідливих звичок

Тульчинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді 22 березня 2013 року проведено круглий стіл для учнів старших класів загальноосвітньої школи №1 міста Тульчина на тему «Життя без шкідливих звичок», на якому розглянуто питання завдання шкоди здоров’ю тютюнопалінням, вживанням алкогольних, слабоалкогольних напоїв та наркотиків. Фахівцем із соціальної роботи, який організував проведення круглого столу, було наведено цікаві факти та статистичні дані:
·                    На нашій планеті палять приблизно 1,3 мільярди людей
·                    За 1 секунду на Землі викурюється 300 000 цигарок
·                    Куріння викликає 6 % смертей в усьому світі
·                    Щорічно від паління вмирає 3 мільйони людей
·                    Загальна маса недопалків на планеті за 1 рік становить 2 520 000 тонн
«Тютюнова» статистика України:
·                    В Україні щоденно курить 45 % дорослих чоловіків і 9 % дорослих жінок; серед молоді курить 45 % юнаків і 35 % дівчат;
·                    Україна посідає 17 місце в списку країн-лідерів за кількістю курців;
·                    Щорічно до числа курців долучаються не менш 100 000 українців;
·                    Кожен четвертий підліток в Україні викурює першу сигарету у віці 10 років;
·                    Україна є другою країною у світі (після Чилі), де у віці 13-15 років курять більш 30 % юнаків і дівчат;
·                    Україна займає ІІ місце за кількістю викурених цигарок на одного громадянина. На кожного українця припадає понад 2500 сигарет — майже 7 щоденно;
·                    За офіційною статистикою в Україні щороку від хвороб, пов'язаних з курінням, помирає 120 тисяч чоловік.
Фізична та психологічна залежність  від нікотину розвивається набагато швидше, ніж від алкоголю.
Ситуація ж із споживанням алкоголю в Україні впевнено виходить на перше місце в світі (становить близько 12-13 літрів абсолютного спирту на душу населення за рік (за неофіційними даними – це 20 літрів).
         За даними ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров'я) Україна займає перше місце в світі по вживанню алкоголю серед дітей та молоді: 40% дітей у віці від 14 до 18 років вже залучені до систематичного вживання алкоголю.
        40% хлопців та 20% дівчат знають смак алкоголю з десятилітнього віку.   У 13 років – дві третини. У 14 – не цураються спиртного 90 % молоді.
Українська молодь полюбляє слабоалкогольні напої і особливо пиво! Кожен п’ятий у восьмому класі вже хоч раз, та напивався. Фахівці кажуть – двоє з трьох хлопців в Україні гинуть через те, що, напившись, шукають пригод. А за офіційними даними Україна втрачає щороку понад 40 тисяч своїх громадян, загибель яких обумовлена алкоголем.
Під час бесіди також було звернуто увагу на проблеми наркоманії та наголошено, що серед українських підлітків - 10% наркозалежних (про це говорять експерти). 13 років - це вік, коли українські діти вперше пробують наркотики і частина від них уже не відмовляється.  Однак у школах цього воліють не помічати.
 Учні жваво висловлювали свої думки щодо впливу на організм тютюну, алкоголю та наркотиків та з цікавістю брали участь у бесіді.
 
Тульчинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді
Вернуться