Тульчинщина – це край хліборобів-трударів закоханих у пісню, це сучасний промислово-торговельний регіон, що прагне розвитку, це осередок творчої інтелігенції, відомої далеко за межами району, це священна земля наших далеких предків-слов’ян.

Зміни в обліку платників ЄСВ та новий реєстр страхувальників

Затверджено новий Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників.
 Зокрема, передбачено, що облік платників єдиного внеску в фіскальних органах ведеться за:
 - кодами з ЄДРПОУ - для платників, які включаються до такого реєстру (юридичні особи та відокремлені підрозділи);
 - реєстраційними номерами облікових карток платників податків або серією та номером паспорта - для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснення платежів за серією та номером паспорта;
 - реєстраційними (обліковими) номерами платників податків, які присвоюються інвесторам (операторам) за угодою про розподіл продукції, дипломатичним представництвам і консульським установам іноземних держав.
 Крім цього, встановлено, що платники єдиного внеску (юридичні та фізичні особи), які мають місцезнаходження (місце проживання) на тимчасово окупованій території України, обліковуються з ознакою "суб`єкт вільної економічної зони "Крим".
 Якщо такими платниками є відокремлені підрозділи юридичних осіб, що мають місцезнаходження на іншій території України, то такі відокремлені підрозділи перебувають на обліку в територіальних органах ДФС за місцем обліку відповідних юридичних осіб.
ДФС у 3-місячний строк має провести інвентаризацію реєстру страхувальників, у ході якої встановити:
  платників ЄСВ, які втратили статус страхувальника;
  платників ЄСВ, стосовно яких у реєстрі наявні два або більше записів під одним податковим номером;
  платників ЄСВ, які обліковуються не за номерами з ЄДРПОУ або Держреєстру фізосіб - платників податків.
 За результатами проведеної інвентаризації з реєстру страхувальників буде виключено осіб, які втратили статус страхувальників чи не ідентифіковані, за умови відсутності заборгованості.
 
Наказ Мінфіну від 24.11.14 р. № 1162 набуде чинності з дня офіційного опублікування.
Вернуться