ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Пенсії учасникам АТО

До управління ПФУ у Тульчинському районі продовжують звертатися громадяни, які беруть участь в АТО. На сьогодні 1 чоловік (учасник АТО Бегаль М.) отримує підвищення до пенсії, як учасник бойових дій в управлінні ПФУ у Тульчинському районі.
Через головне Управління ПФУ у Вінницькій області отримують пенсії 14 жителів Тульчинського району: 3 чоловіки – пенсія по втраті годувальника (Батько Грубий В.М., 2 сина Грубий Ю.А., Грубий О.А.); 6 чоловік, як інваліди війни (3 група); 4 чоловіки, як інваліди армії при проходженні військової служби; 1 чоловік за вислугу років з надбавкою за участь у бойових діях.
Управління ПФУ у Тульчинському районі надає роз’яснення щодо права на призначення пенсії учасникам АТО.
Право на призначення пенсії по інвалідності учасникам АТО
Призначення пенсій (по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника) військовослужбовцям можливо здійснювати як за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», так і за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
При цьому, обирається найбільш доцільний варіант розрахунку пенсії за одним із законів.
Демобілізовані військовослужбовці, які брали участь в анти терористичній операції та отримали групу інвалідності, мають право на призначення пенсії по інвалідності згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Пенсія по інвалідності за нормами цього Закону призначається в таких розмірах:
а) інвалідам війни I групи - 100 процентів, II групи - 80 процентів, III групи - 60 процентів відповідних сум грошового забезпечення;
б) іншим інвалідам I групи - 70 процентів, II групи - 60 процентів, III групи - 40 процентів відповідних сум грошового забезпечення
Для призначення пенсії по інвалідності подаються наступні документи:
Грошовий атестат
Довідка про додаткові види грошового забезпечення
Наказ про виключення зі списків особового складу військової частини (звільнення)
Довідка з військкомату що особа була призвана по мобілізації та з якого часу
Довідка МСЕК про встановлення групи інвалідності
Копія паспорта, ідентифікаційного коду
Рахунок відкритий у відділенні ВАТ «Ощадбанк» в Київській області
Заява
Для оформлення документів для призначення пенсії по інвалідності необхідно звернутись до районного військового комісаріату за місцем проживання. Ті особи, які були призвані по мобілізації міністерствами та іншими органами (крім підрозділів Міністерства оборони України) звертаються до уповноважених структурних підрозділів відповідних міністерств та інших органів.
Члени сімей, загиблих в АТО мають право на призначення пенсії по втраті годувальника згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
До членів сімей загиблих відносяться:
- діти, до 18 років, або старші, якщо вони є інвалідами до досягнення 18 років; мають право на пенсію
-батьки, мають право на пенсію не раніше як за 5 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого законодавством, або якщо вони є інвалідами;
-дружина (чоловік), мають право на пенсію не раніше як за 5 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого законодавством, або якщо вони є інвалідами;
Пенсії в разі втрати годувальника членам сімей загиблих в АТО призначаються в таких розмірах:
70 процентів грошового забезпечення загиблого годувальника на одного непрацездатного члена сім'ї. Якщо на утриманні загиблого годувальника перебували двоє і більше членів сім'ї,
90 процентів грошового забезпечення загиблого годувальника, якщо на утриманні загиблого годувальника перебували двоє і більше членів сім'ї, що розподіляється між ними рівними частками, але не менше ніж 40 процентів на кожного непрацездатного члена сім'ї.
Мінімальний розмір пенсії з 1 січня 2016 року складає 2148 грн., - два прожиткові мінімуми, встановленого для осіб, що втратили працездатність. Один прожитковий мінімум для осіб, що втратили працездатність, станом на січень 2016 року становить 1074 грн.
Для призначення пенсії по втраті годувальника подаються наступні документи:
Грошовий атестат
Довідка про додаткові види грошового забезпечення
Наказ про виключення зі списків особового складу військової частини (звільнення з військової служби)
Довідка з військкомату що особа була призвана по мобілізації та з якого часу
Копія паспорта, ідентифікаційного коду
Копія свідоцтва про смерть
Копія свідоцтва про народження
Копія свідоцтва про шлюб
Довідка про навчання (в разі призначення пенсії дитині)
Рахунок відкритий у відділенні ВАТ «Ощадбанк» в Тульчинському районі.
Заява
Для оформлення документів для призначення пенсії по втраті годувальника необхідно звернутись до районного військового комісаріату за місцем проживання. Ті особи, які були призвані по мобілізації міністерствами та іншими органами (крім підрозділів Міністерства оборони України) звертаються до уповноважених.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь