Про роботу районної державної адміністрації із зверненнями громадян за 9 місяців 2016 року

На адресу райдержадміністрації за 9 місяців 2016 року надійшло 565 звернень від мешканців району та інших населених пунктів області та держави, що на 154 звернення більше, ніж за відповідний період 2015 року. В зверненнях порушено 580 питань, кількість громадян, які звернулися – 2115 чоловік.
Поштою на ім’я голови райдержадміністрації надійшло 367 звернень, або 65% від їх загальної кількості, (з них: через органи влади - 342 звернення (93,2%), електронною поштою – 4 звернення). На особистому прийомі голови районної державної адміністрації та його заступника отримано 194 звернення (34,3 %), виїзному прийомі - 4 звернення.
Протягом звітного періоду роз’яснено по суті, згідно чинного законодавства України 580 питань.
За даний період позитивно було вирішено 213 питань (36,7 %), зокрема: відповідно до розпоряджень голови райдержадміністрації за зверненнями громадян протягом звітного періоду жителям району було надано нецільову матеріальну допомогу на загальну суму 97250 грн. для проведення складних онкологічних операцій, післяопераційного лікування та придбання ліків.
Протягом звітного періоду найбільше громадян хвилювали питання: соціального захисту, аграрної політики та земельних відносин, комунального господарства та інші.
Найбільш суттєві питання, які порушували громадяни у своїх зверненнях до керівництва районної державної адміністрації висвітлені у порівняльній таблиці:
Назва галузевих питань
9 місяців
2015 року
9 місяців
2016 року
Різниця
Соціальний захист
+122
Аграрна політика і земельні відносини
Економічна, цінова, інвестиційна, зовнішньоекономічна, регіональна політика
+4
Комунальне господарство
+16
Житлова політика
+3
Праця і заробітна плата
Охорона здоров'я
+13
Транспорт та зв’язок
+1
Освіта, наукова, науково-технічна, інноваційна діяльність та інтелектуальна власність
Культура та культурна спадщина, туризм
Забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку
Діяльність місцевих органів виконавчої влади
+2
Діяльність органів місцевого самоврядування
Екологія та природні ресурси
Сім’я, діти, молодь, гендерна рівність, фізична культура та спорт
Державне будівництво, адміністративно територіальний устрій
З інших питань
3 них колективних
+3
З таблиці видно, що в порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість звернень з деяких питань збільшилась, з деяких - зменшилась.
Збільшилась кількість колективних звернень. До районної державної адміністрації за 9 місяців 2016 року їх надійшло 33. Такі звернення стосувалися питань комунального господарства, аграрної політики та земельних відносин та ін.
З метою проведення прямого діалогу з громадянами, кваліфікованого, об'єктивного і оперативного вирішення порушених ними питань на місцевому рівні, зменшення кількості звернень до вищих органів влади, голова райдержадміністрації приймав участь у загальних зборах громадян за місцем проживання, що проходили протягом січня-березня у територіальних громадах району та відповідно до затвердженого графіку керівництвом райдержадміністрації проводяться виїзні прийоми громадян за місцем проживання.
Районна державна адміністрація продовжує працювати над удосконаленням роботи із зверненнями громадян, забезпечує організацію розгляду звернень, що надходять на адресу керівництва, вживає дієвих заходів щодо забезпечення неухильного виконання нормативно-правових актів, спрямованих на реалізацію конституційного права громадян на звернення.