Тульчинщина – це край хліборобів-трударів закоханих у пісню, це сучасний промислово-торговельний регіон, що прагне розвитку, це осередок творчої інтелігенції, відомої далеко за межами району, це священна земля наших далеких предків-слов’ян.

  • Акценти апаратної наради в райдержадміністрації

    15 грудня 2014 року відбулась апаратна нарада за участю голови райдержадміністрації Галини Роспутної, Тульчинського міського голови Валерія Весняного, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради, інших державних установ і організацій ....

  • Звернення керівництва обласної державної адміністрації до вінничан

    Шановні вінничани! Час випробовує нас на міцність, згуртованість, патріотизм, зрештою, на взаєморозуміння. Останні події у Вінниці затягнули «Гордіїв вузол» політичних проблем та амбіцій, і щоб його розрубати, потрібні спільні зусилля. Прот ....

  • Шановні жителі Тульчинського району!!!

    На даний час по всій території України застосовується обмеження на споживання електричної енергії. Це спричинено тим, що 8 грудня відключено енергоблок №3 Южно-Української АЕС від енергомережі для проведення середнього планового ремонту тривалістю 119 д ....

Річниця Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 23.04.2013 року №89-р затверджено план заходів
з підготовки та відзначення в районі річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років,
річниці визволення України від фашистських загарбників та забезпечення участі в  естафеті Пам’яті
з нагоди визволення Вінницької області від нацистських загарбників на 2013 – 2015 роки
 
1. Спрямувати підготовку та відзначення річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, річниці визволення України від нацистських загарбників та забезпечення участі в естафеті Пам’яті з нагоди визволення Вінницької області від нацистських загарбників на консолідацію суспільства, утвердження героїчних традицій старших поколінь, національно-патріотичного виховання громадян, поваги та посилення державної турботи про ветеранів війни, вдів загиблих воїнів.
Протягом 2013 – 2015 років
Оргкомітет, виконкоми місцевих рад
 
2. Виконкомам міської, селищних, сільських рад затвердити плани заходів з підготовки та відзначення річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, річниці визволення України від нацистських загарбників на 2013 – 2015 роки.
Квітень – травень 2013 року
Виконкоми місцевих рад
 
3. Забезпечити:
3.1. Організацію і проведення урочистих зборів та святкових концертів, культурно-мистецьких заходів, офіційних прийомів ветеранів, присвячених річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, річниці визволення України, Вінниччини, Тульчинщини від нацистських загарбників в населених пунктах району.
Протягом 2013 – 2015 років
Оргкомітет, відділи освіти, культури і туризму райдержадміністрації, виконкоми місцевих рад
 
3.2.Організацію та проведення в м. Тульчині та населених пунктах району мітингів-реквіємів, урочистих покладань квітів до пам’ятників, обелісків, пам’ятних знаків загиблим у Великій Вітчизняній війні з нагоди річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, річниці визволення України, Вінниччини, Тульчинщини від нацистських загарбників.
Протягом 2013 – 2015 років
Оргкомітет, відділи освіти, культури і туризму райдержадміністрації, виконкоми місцевих рад
 
3.3.Висвітлення підготовки та відзначення в районі річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, річниці визволення України, Вінниччини, Тульчинщини від нацистських загарбників у районних засобах масової інформації з використанням архівних та історичних джерел, залучивши до участі громадських діячів, ветеранів війни. В районній газеті «Тульчинський край» відкрити спеціальну рубрику, де опубліковувати спогади та виступи ветеранів Великої Вітчизняної війни.
Протягом 2013 – 2015 років
Оргкомітет, редакції районної газети «Тульчинський край» та районного радіомовлення
 
3.4.Участь ветеранів війни району в урочистих прийомах головою облдержадміністрації та головою обласної Ради.
Протягом 2013 – 2015 років
Оргкомітет
 
3.5.Контроль щодо виконання органами місцевого самоврядування упорядкування військових поховань, ремонт та реставрацію меморіалів, пам’ятників, братських могил та інших місць поховання загиблих захисників Вітчизни, меморіальних дощок, музеїв, кімнат бойової слави.
Протягом 2013 – 2015 років
Оргкомітет, відділи райдержадміністрації: культури і туризму, містобудування та архітектури
 
3.6.Безоплатне відвідування музеїв, бібліотечних та театрально-видовищних закладів для ветеранів війни та учасників бойових дій.
Протягом 2013 – 2015 років
Оргкомітет, відділ культури і туризму райдержадміністрації, виконкоми місцевих рад
 
3.7.Організацію культурно-просвітніх форм роботи з ветеранами війни: концертів, тематичних зустрічей, бесід («Їм слава вічна», «Для них вогні Перемоги!», «І в звуках пам’ять відгукнеться», «Вогонь нашої пам’яті», «Всіх сліз земля ще не ввібрала», «І знову в снах ідуть солдати», «Герої нашої історії»), об’єднань за інтересами, гуртків художньої самодіяльності тощо.
Протягом 2013 – 2015 років
Оргкомітет, відділи райдержадміністрації: культури і туризму, освіти, виконкоми місцевих рад
 
3.8.Розроблення проекту районної програми увічнення пам’яті про події Великої Вітчизняної війни на період 2013 – 2017 років з визначенням відповідальних виконавців та термінів виконання заходів, обсягів та джерел фінансування і забезпечення виконання програми. Передбачення в установленому порядку у проектах районного бюджету на 2013 – 2017 роки видатків на виконання відповідних заходів.
Протягом 2013 – 2017 років
Оргкомітет, відділи райдержадміністрації: культури і туризму, містобудування та архітектури
 
4.Провести:
4.1.Тематичні уроки пам’яті, «круглі столи», семінари, зустрічі з учасниками у Великій Вітчизняній війні, виховні години в навчальних закладах району.
Протягом 2013 – 2015 років
Відділ освіти райдержадміністрації, дирекції ВНЗ
 
4.2.Спортивно-масові заходи національно-патріотичної спрямованості, приурочені 70-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років та 70-й річниці визволення України від нацистських загарбників.
Протягом 2013 – 2015 років
Відділ освіти, сектор з питань фізичної культури та спорту райдержадміністрації
 
4.3.Благодійні акції з надання грошової та натуральної допомоги ветеранам Великої Вітчизняної війни, вдовам загиблих воїнів.
Протягом 2013 – 2015 років
Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, виконкоми місцевих рад
 
5.Організувати:
5.1.У виставкових залах бібліотек книжкові виставки, відкриті перегляди літератури, бібліографічні огляди: «Тих днів не стерти з пам’яті людської», «Тульчинщина у Великій Вітчизняній», «Партизанське минуле рідного краю» та ін.
Протягом 2013 – 2015 років
Відділи райдержадміністрації: культури і туризму, освіти 
 
5.2.Відвідування ветеранів війни, що перебувають у місцевих закладах охорони здоров’я і соціального захисту.
Постійно
Сектор з питань охорони здоров’я, управління соціального захисту населення райдержадміністрації, виконкоми місцевих рад
 
5.3.Тематичні заняття «Вінниччина, Тульчинщина в роки Великої Вітчизняної війни» із переглядом виставок, документальних та художніх фільмів на військову тематику для студентів вищих навчальних закладів та учнів загальноосвітніх шкіл району.
Протягом 2013 – 2015 років
Відділи райдержадміністрації: культури і туризму, освіти, дирекції ВНЗ
 
5.4.Супровід обласного автомузею з пересувними виставками: «Подвиг землі Подільської», «Реліквії війни» та виступом на тему: «Вінниччина в роки Великої Вітчизняної війни» на території району.
Протягом 2013 – 2015 років
Відділ культури і туризму райдержадміністрації, виконкоми місцевих рад
 
6.Надати допомогу в проведенні оранки присадибних ділянок ветеранам війни, вдовам, які проживають у сільській місцевості.
Протягом 2013 – 2015 років
Виконкоми місцевих рад
 
7.Вжити заходів щодо поліпшення матеріально-побутових умов проживання ветеранів Великої Вітчизняної війни та вдів загиблих героїв, їх медичного, соціально-побутового обслуговування
Протягом 2013 – 2015 років
Управління соціального захисту населення, сектор з питань охорони здоров’я райдержадміністрації, виконкоми місцевих рад
 
8.Рекомендувати релігійним конфесіям провести поминальні та заупокійні богослужіння в храмах та біля пам’ятників, обелісків, меморіальних комплексів героїв Великої Вітчизняної війни.
Протягом 2013 – 2015 років
Оргкомітет, виконкоми місцевих рад
 
9.Вжити заходів щодо охорони громадського порядку та дотримання вимог з безпеки дорожнього руху, медичного супроводу у місцях проведення заходів з відзначення 68-ї, 69-ї, 70-ї річниць Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років та 69-ї, 70-ї річниць визволення України від нацистських загарбників.
Протягом 2013 – 2015 років
РВ УМВС України у Вінницькій області, сектор з питань здоров’я райдержадміністрації
 
10.Сприяти:
10.1.Розробці кіноабонементу, в якому передбачити демонстрування художніх та документальних фільмів на військову тематику: «Чекай мене», «Військово-польовий роман», «Летять журавлі», «Битва за нашу Радянську Україну» та ін.
Протягом 2013 – 2015 років
Відділ культури і туризму райдержадміністрації, виконкоми місцевих рад
 
10.2. Наданню благодійної допомоги соціально-реабілітаційним та медичним закладам району, в яких перебувають ветерани війни і праці.
Постійно
Управління соціального захисту населення, сектор з питань охорони здоров’я райдержадміністрації, виконкоми місцевих рад
 
10.3. Відвідуванню ветеранами війни та членам їх сімей, представниками громадських організацій ветеранів місць поховань воїнів, які загинули у Великій вітчизняній війні на території іноземних держав, а також участі ветеранів війни у заходах, що відбуватимуться в інших державах у рамках святкування 70-ї річниці Перемоги у Великій вітчизняній війні 1941 – 1945 років.
Протягом 2013 – 2015 років
Оргкомітет, виконкоми місцевих рад
 
10.4.Обласним, районним громадським організаціям у проведенні Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України» на території району.
Протягом 2013 – 2015 років
Оргкомітет, виконкоми місцевих рад
 
10.5.Проведенню науково-дослідної та пошукової роботи з установлення імен загиблих і зниклих безвісти у роки Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років.
Відділи райдержадміністрації: освіти, культури і туризму, виконкоми місцевих рад