Тульчинщина – це край хліборобів-трударів закоханих у пісню, це сучасний промислово-торговельний регіон, що прагне розвитку, це осередок творчої інтелігенції, відомої далеко за межами району, це священна земля наших далеких предків-слов’ян.

  • Звіт голови райдержадміністрації на сесії районної ради

    22 березня 2017 року в м. Тульчині відбулася 12 сесія Тульчинської районної ради 7 скликання, яку провів голова районної ради Олексій Авраменко. В якості запрошених на пленарному засіданні були присутні депутати обласної ради Микола Яськов і Андрій Мельник, ке ....

  • Проведено засідання районної робочої групи

    23 березня 2017 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Віталія Побережника проведено засідання районної робочої групи з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізації державної політики у сфері ....

  • Вище професійне училище №41 м.Тульчина − «Лідер професійно-технічної освіти України»

    За підтримки Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України 16-18 березня у Київському Палаці дітей та юнацтва відбулася Восьма Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та П’ята Міжнародна виставка ос ....

Тульчинський краєзнавчий музей

 
Адреса: 23600 м. Тульчин Вінницька обл., вул. Гагаріна, 1.
Телефон (04335) 2-27-50.
Музей працює: з 9.00-17.00. в суботу – 10.00-16.00.
Вихідні дні – неділя, понеділок.
Директор музею – Лукашенко Світлана Іванівна.
 
Тульчинський краєзнавчий музей – найдавніший музей Вінницької області. Йому виповнилося 85 років. Музей було засновано в 1927 році. Першим його директором був відомий громадський діяч Поділля Іполит Чеславович Зборовський.
Крок за кроком музей формував свою колекцію, яка на сьогодні складає понад 16 тисяч експонатів основного фонду, які репрезентують природу, історію, етнографію, мистецтво Тульчинського краю. Музей має багату археологічну колекцію. Історія Тульчинщини  з найдавніших часів і до сьогодні представлена унікальними експонатами нумізматичної колекції,  етнографічними матеріалами, писемними документами, стародруками, колекцією зброї часів 17-20 ст.
Музей має багату збірку народно – ужиткового мистецтва, вироби ткацтва і вишивки, одягу українців 19-20 ст.Окремою колекцією  музею представлені гончарні вироби наших майстрів – Олексія Луцишина, Івана Гончара, які є класиками  скульптурних композицій із глини.
Колекції музею представлені в експозиції, яка складається з розділів природи, історії, тематичних виставок.
Матеріали розділу природи, що  розміщені в експозиції  знайомлять з геологічною  будовою, кліматом, річками та озерами Тульчинського краю, багатою флорою та фауною,  природними заказниками, парковими зонами та лісами
 
Відділ стародавньої історії охоплює період історії Тульчинського краю, починаючи з найдавніших часів до початку 20 ст. В даній експозиції представлені матеріали  археології, оригінальні експонати періоду Київської Русі, матеріали козацького руху   в історії краю.
 
 
 
 
 
Окремою експозицією представлені матеріали про перебування в Тульчині  головнокомандуючого  російською армією О.В. Суворова.
 
Чи не найцікавішою сторінкою історії краю є період 18 ст, який представлений цікавими та відомими в історії особистостями такими як П.І. Пестель та « Південне товариство декабристів» засноване в Тульчині
 
 
Особливої уваги в експозиції музею заслуговує меценат краю С.Щ. Потоцький, який побудував в Тульчині  для своєї родини знаменитий палац та парк « Хороше» В експозиції музею представлені  мармурові скульптури із парку « Хороше» крісло в стилі італійського барокко та інші предмети того періоду.
 
 
Етнографічна колекція музею налічує більше двох тисяч експонатів основного фонду.
 
 
 
Розділ новітньої історії представлений  експозицією Великої Вітчизняної війни 1941-1945рр
 
 
Щороку в музеї презентується та створюється біля  40 виставок різного тематичного спрямування, як із фондів музею так і  особистих колекцій творчо обдарованих аматорів краю.
 
Щороку музей відвідує понад 20 тис. відвідувачів. Оглядові та тематичні екскурсії музею постійно доповнюються новим науково – краєзнавчим матеріалом.
 
Тульчинський краєзнавчий музей нині є осередком культури та просвітництва краю, це джерело цілющої енергії з якого ми черпаємо для себе і своїх дітей ті почуття патріотизму, етики та естетики, відношення до навколишнього світу та розуміння його.
 
Меценати музею завжди є бажаними гостями, серед них Херсонський Борис Михайлович,  який подарував музею  колекцію зброї періоду Великої Вітчизняної війни.
 Результати науково-дослідникої роботи музею з  історії краю науковими співробітниками музею знаходять відображення в науково-краєзнавчих  публікаціях, буклетах, науково – практичних конференціях,  репрезонтованій кольоровій продукції, науково – історичних довідках, якими успішно користуються учні та студенти міста та району. Науково-дослідницький матеріал доповнює лекції та екскурсії, тематичні виставки, науково-освітні заходи. Тульчинський краєзнавчий музей є постійним учасником та неодноразовим переможцем обласних конкурсів міні –експозицій з історії краю.