ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область, Тульчинський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Тульчинський краєзнавчий музей

Адреса: 23600 м. Тульчин Вінницька обл., вул. Гагаріна, 1.
Телефон (04335) 2-27-50.
Музей працює: з 9.00-17.00. в суботу – 10.00-16.00.
Вихідні дні – неділя, понеділок.
Директор музею – Лукашенко Світлана Іванівна.
Тульчинський краєзнавчий музей – найдавніший музей Вінницької області. Йому виповнилося 85 років. Музей було засновано в 1927 році. Першим його директором був відомий громадський діяч Поділля Іполит Чеславович Зборовський.
Крок за кроком музей формував свою колекцію, яка на сьогодні складає понад 16 тисяч експонатів основного фонду, які репрезентують природу, історію, етнографію, мистецтво Тульчинського краю. Музей має багату археологічну колекцію. Історія Тульчинщини з найдавніших часів і до сьогодні представлена унікальними експонатами нумізматичної колекції, етнографічними матеріалами, писемними документами, стародруками, колекцією зброї часів 17-20 ст.
Музей має багату збірку народно – ужиткового мистецтва, вироби ткацтва і вишивки, одягу українців 19-20 ст.Окремою колекцією музею представлені гончарні вироби наших майстрів – Олексія Луцишина, Івана Гончара, які є класиками скульптурних композицій із глини.
Колекції музею представлені в експозиції, яка складається з розділів природи, історії, тематичних виставок.
Матеріали розділу природи, що розміщені в експозиції знайомлять з геологічною будовою, кліматом, річками та озерами Тульчинського краю, багатою флорою та фауною, природними заказниками, парковими зонами та лісами
Відділ стародавньої історії охоплює період історії Тульчинського краю, починаючи з найдавніших часів до початку 20 ст. В даній експозиції представлені матеріали археології, оригінальні експонати періоду Київської Русі, матеріали козацького руху в історії краю.
Окремою експозицією представлені матеріали про перебування в Тульчині головнокомандуючого російською армією О.В. Суворова.
Чи не найцікавішою сторінкою історії краю є період 18 ст, який представлений цікавими та відомими в історії особистостями такими як П.І. Пестель та « Південне товариство декабристів» засноване в Тульчині
Особливої уваги в експозиції музею заслуговує меценат краю С.Щ. Потоцький, який побудував в Тульчині для своєї родини знаменитий палац та парк « Хороше» В експозиції музею представлені мармурові скульптури із парку « Хороше» крісло в стилі італійського барокко та інші предмети того періоду.
Етнографічна колекція музею налічує більше двох тисяч експонатів основного фонду.
Розділ новітньої історії представлений експозицією Великої Вітчизняної війни 1941-1945рр
Щороку в музеї презентується та створюється біля 40 виставок різного тематичного спрямування, як із фондів музею так і особистих колекцій творчо обдарованих аматорів краю.
Щороку музей відвідує понад 20 тис. відвідувачів. Оглядові та тематичні екскурсії музею постійно доповнюються новим науково – краєзнавчим матеріалом.
Тульчинський краєзнавчий музей нині є осередком культури та просвітництва краю, це джерело цілющої енергії з якого ми черпаємо для себе і своїх дітей ті почуття патріотизму, етики та естетики, відношення до навколишнього світу та розуміння його.
Меценати музею завжди є бажаними гостями, серед них Херсонський Борис Михайлович, який подарував музею колекцію зброї періоду Великої Вітчизняної війни.
Результати науково-дослідникої роботи музею з історії краю науковими співробітниками музею знаходять відображення в науково-краєзнавчих публікаціях, буклетах, науково – практичних конференціях, репрезонтованій кольоровій продукції, науково – історичних довідках, якими успішно користуються учні та студенти міста та району. Науково-дослідницький матеріал доповнює лекції та екскурсії, тематичні виставки, науково-освітні заходи. Тульчинський краєзнавчий музей є постійним учасником та неодноразовим переможцем обласних конкурсів міні –експозицій з історії краю.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь