ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Зміни до порядку надання субсидії

Зміни у порядку надання житлових субсидій
27 квітня Кабінетом Міністрів України прийнято постанову 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України.», якою впроваджено оновлений порядок надання житлових субсидій (набрала чинності з 01.05.2018 року).
З урахуванням прийнятих змін із травня поточного року субсидія призначається двічі на рік – у травні і жовтні.
Кому потрібно звернутися за переоформленням субсидії З 1 травня 2018 р.
- призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:
- непрацюючі особи працездатного віку, в яких відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати;
- внутрішньо переміщені особи;
- особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;
- особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);
- особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають;
- сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї .
Які сім’ї втратять право на субсидію:
- З травня 2018 року на право призначення субсидії впливає не лише купівля/оплата послуг на суму понад 50,0 тис. грн., а і набуття в інший законний спосіб (отримання в спадщину, в дар тощо) права власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), інші товари довгострокового вжитку на суму 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії.
- загальна площа квартири перевищує 120 кв. м.; індивідуального будинку – 200 кв. м. (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей);
- будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у володінні автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та автомобіля, наданого управлінням соціального захисту населення;
- у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку, в яких відсутні доходи, або доходи менше мінімальної заробітної плати;
- домогосподарство, має наявну прострочену понад два місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послу або заборгованість з оплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340,00грн.).
Як змінено підхід при розрахунку доходів для призначення субсидій:
Важливим є те, що враховуються доходи членів сім’ї осіб із складу домогосподарства у разі, коли член сім’ї зареєстрований за іншою адресою.
До складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії.
Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.
В даному випадку, особам, які отримували субсидію, необхідно подати нову заяву та декларацію, зазначивши в них відомості про члена сім’ї, який зареєстрований за іншою адресою.
При визначенні осіб, які належать до членів сім’ї, слід керуватися нормами статті 3 Сімейного кодексу України.
Сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.
Подружжя вважається сім'єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв'язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно.
Дитина належить до сім'ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає.
-Для розрахунку житлової субсидії враховуються доходи членів домогосподарства, а також членів сім’ї особи зі складу домогосподарства, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються такі доходи. При цьому дохід у вигляді заробітної плати враховується після сплати податку на доходи фізичних осіб.
Який дохід враховується для розрахунку житлової субсидії:
Під час призначення субсидії у травні на неопалювальний сезон враховуються доходи за III - IV квартали попереднього календарного року за даними Державної Фіскальної Служби, Пенсійного фонду України. Розмір пенсії враховується за квітень.
- Переглянуто розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб–підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку. Для таких осіб, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід, в таких розмірах мінімальної заробітної плати, встановленої станом на кінець періоду, за який враховуються доходи:
однієї мінімальної заробітної плати — для платників єдиного податку першої групи;
двох мінімальних заробітних плат — для платників єдиного податку другої групи;
трьох мінімальних заробітних плат — для платників єдиного податку третьої групи.
Про що необхідно повідомляти управління соціального захисту населення:
Громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати управління соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема:
- зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;
- наявність у володінні осіб, з урахуванням яких призначено субсидію, а також у членів їх сімей, транспортного засобу з дати випуску якого не минуло 5 років;
- здіснення купівлі на суму 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії;
При цьому в разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства подаються нові заява та декларація.
Щодо сплати за послуги отримувачами субсидії.
Постановою введено обов’язок громадян, яким призначено субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, щомісячно сплачувати обов’язкову частку плати за послуги незалежно від обсягу спожитих послуг. У разі несплати – надання субсидії припиняється.
Як розраховуються соціальні норми:
З 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення буде становитиме 4,5 куб.м на 1 кв.м площі (попередній опалювальний період - 5,0 кубів на один метр опалювальної площі).
Для опалення електроприладами також застосовуватиметься новий норматив - 30 кВт.год (попередній опалювальний період - 51 кВт·г на один метр опалювальної площі).
Скасовано норму площі житла у розмірі 75 кв.м для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб, призначається на соціальну норму житла – 13,65 кв.м на одну особу та додатково 35,22 кв.м на сім’ю (48,87 кв.м) .
Яку відповідальність несуть користувачі житлової субсидії?
Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.
У разі неповідомлення про вказані зміни надання субсидії припиняється сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається до бюджету.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь