УКРАЇНЦІ І НАДАЛІ ЗМОЖУТЬ ВИХОДИТИ НА ПЕНСІЮ В 60 РОКІВ

Дата: 22.06.2017 08:45

За даними Мінсоцполітики (станом на грудень 2016 року) майже 94% 60-річних чоловіків і більше 90% 60-річних жінок мають трудовий стаж 25 років і більше. В 2000 році були запроваджені персоніфіковані пенсійні рахунки. З 2004 року з набранням чинності Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» почав враховуватись страховий стаж, тобто кількість років, які людина не просто працювала, а сплачувала внески до Пенсійного фонду. Однак при оформленні пенсії роки трудового стажу до 2004 року враховуватимуться як страховий стаж за наявності відповідних записів в трудовій книжці. Крім того, за період до 2004 року враховуються всі пільги по обчисленню стажу, які були чинними до 2004 року. Жодних змін до існуючого порядку обчислення страхового стажу законопроектом про пенсійну реформу не вноситься. Таким чином, для більшості працюючих українців при збільшені страхового стажу з 15 до 25 років жодним чином не погіршать умов виходу на пенсію.