«Потрапив в рабство? Звернись. Отримай допомогу"

Дата: 22.10.2019 14:05

18 жовтня в м. Тульчині пройшла всеукраїнська акція присвячена до Євроаейського дня протидії торгівлі людьми « Потрапив в рабство? Звернись. Отримай допомогу."

Жертвами торгівлі людьми можуть стати чоловіки, жінки, діти, – з метою примусової праці, сексуальної експлуатації, жебрацтва. Цей злочин характерний не лише для України. Нині у світі, жертвами торгівлі людьми стали близько 40 мільйонів людей, і кожен рік їхні ряди поповнюються більш ніж 3 мільйонами чергових рабів. Серед них майже 80% – це жінки і діти. Сучасна торгівля людьми – це індустрія з прибутком понад 32 мільярди доларів в рік.

Як вберегтись від потрапляння в тенети  торгівлі людьми:

– не звертатись у сумнівні агенції з пошуку роботи. В деяких країнах діють безкоштовні для українців агенції, тож наприклад до Польщі можна просто з’їздити на консультацію, оскільки квиток в цю країну дешевший, аніж консультації в деяких (тим більше в сумнівних) агенціях на території України.
– уважно перевіряти трудові договори, а якщо вони написані іноземною мовою – вимагати у роботодавця перекласти договір його коштом
– при виїзді за кордон мати одну запасну сім-картку (на випадок, якщо зловмисники заберуть телефон)
– завчасно довідатись номер Посольства України у тій чи іншій державі
– домовитись із родичами, які залишають в Україні, виходити на зв’язок у конкретні дні та години.

І пам’ятайте, поруч є люди , які готові Вам допомогти. Не потрібно соромитись та боятись при потрапляння в таку ситуацію. В кожній області , в кожному районі нашої країни є відповідальна особа за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми . У Тульчинському районі – Лісевич Олена Леонідівна ( м. Тульчин вул.. М.Леонтовича 1 каб 407 ).