Навчання та інструктажі з пожежної безпеки

Дата: 19.02.2020 11:45

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації інформує, що з 14 лютого 2020 року набув чинності Порядок затвердження програм навчання та інструктажів з питань пожежної безпеки, організації та контролю за їх виконанням (далі – Порядок), затверджений наказом Міністерства внутрішніх справ України від 05.12.2019 р. № 1021.

Даний Порядок установлює:

- механізм затвердження керівниками підприємств програм спеціального навчання (пожежно-технічний мінімум) та програм навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки;

- порядок організації і контролю за виконанням й дотриманням вимог, установлених програмами навчання з питань пожежної безпеки та організації проведення інструктажів з питань пожежної безпеки, цивільного захисту й дій у надзвичайних ситуаціях.

Згідно з Порядком організація своєчасного проведення навчання, перевірки знань з питань пожежної безпеки та інструктажів на підприємстві покладається на їх керівників, а в їхніх структурних підрозділах  - на керівника відповідного підрозділу.

Керівники підприємств зобов’язані складати і затверджувати переліки посад, під час призначення на які особи повинні проходити навчання, перевірку знань з питань пожежної безпеки та інструктажі. Також має вказуватися періодичність їх проходження. Заборонено допускати до роботи осіб, які не пройшли навчання, перевірку знань з питань пожежної безпеки та інструктажі.

Програми навчання з питань пожежної безпеки мають враховувати посадові обов’язки, вид діяльності посадових осіб та працівників, галузеві особливості підприємств, установ та організацій, включати вивчення нормативних актів, які містять вимоги щодо пожежної безпеки та практичних дій із запобігання виникненню пожежі та дій під час її виникнення, зокрема щодо:

- заходів пожежної безпеки на підприємстві, в установі, організації; утримання приміщень будинків і споруд, а також територій підприємств, установ, організацій;

- заходів пожежної безпеки на робочому місці;

- утримання шляхів евакуації;

утримання та експлуатації інженерного обладнання (електромереж, електрообладнання, систем опалення і кондиціювання, газового обладнання тощо);

- утримання та експлуатації технічних засобів протипожежного захисту (систем протипожежного захисту, засобів зв'язку й оповіщення, внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопостачання);

- проведення вогневих, фарбувальних та будівельно-монтажних робіт;

-  порядку оповіщення про пожежу та виклику пожежної охорони;

- порядку дій під час пожежі;

- засобів пожежогасіння, протипожежного устаткування та інвентарю, порядку їх використання під час пожежі;

- організації роботи добровільних формувань, у тому числі добровільної пожежної охорони, місцевої пожежної охорони тощо;

- заходів пожежної безпеки в побуті та ін.

Контроль за виконанням програм навчання з питань пожежної безпеки здійснюється шляхом перевірки знань посадових осіб та працівників підприємств, установ й організацій під час проведення перевірок посадовими особами ДСНС  України та її територіальних органів.