Аналіз виконання  бюджету Тульчинського району за  січень - грудень 2019  року

Дата: 21.07.2020 16:19

Станом на 31.12.2019 року до загального фонду    бюджету  району надійшло 349,5 млн. грн., в т.ч. до районного бюджету 305,9 млн. грн.

Доходів  без  врахування трансфертів поступило  94,5  млн. грн. при затвердженому плані  81,3 млн. грн., що становить 116,3% до затверджених   показників., в  т.ч. до районного бюджету 51,2 млн. грн.

Порівняно  з  минулим  роком за відповідний  період доходів  без  врахування трансфертів  отримано  більше на  9,2%  або   на  суму   8,0   млн. грн. ., в  т.ч. до районного бюджету  більше на 17,2%, або на 7,5 млн. грн..

Дохідну частину бюджету  до  плану  січень-грудень виконано по всіх бюджетах  базового рівня (районний,  селищний, сільські).

Надходження в розрізі податків виконано по всіх основних показниках затвердженими місцевими радами. Найбільший податок по питомій вазі в зведеному бюджеті району становить податок на доходи фізичних осіб 52,7% , надійшло 49,8 млн. грн., що становить 126,1%, в тому числі в районному бюджеті ПДФО складає 97,1%. Відповідно минулого року поступило більше на 14,8% (6,4 млн. грн.).

Суттєво впливає на стан виконання місцевих бюджетів своєчасне надходження єдиного податку ,  якого  отримано в сумі  17,2 млн.грн., що на 1,4млн.грн більше відповідного періоду минулого року.

Податку  на  майно надійшло 15,5 млн. грн.  В частині плати за землю надійшло 14,4 млн. грн., що становить 110,6% до запланованих показників та більше минулого року на 0,8 млн. грн.

Втрати по податку на паливо відповідно до показників минулого року становлять 1,0 млн. грн.

Найбільший  ріст  доходів  відбувся  в  бюджетах Ш-Копіївській с/р  - 60,6%, Журавлівській с/р – 44,8%, Юрківській с/р – 57,5%.  Зменшення  доходів  порівняно  з  минулим  роком  допустили 9 рад ,тому числі:

Білоусівська с/рада – 73,6 тис. грн. за рахунок зменшення надходжень по єдиному податку з фізичних осіб в сумі 23,5 тис. грн., по єдиному с/г податку в сумі 74,3 тис. грн., орендної плати з фізичних осіб – 11,4 тис. грн.

Бортницька с/рада -349,9 тис. грн за рахунок сплати в минулому році орендної плати АФ"Зелена долина" більше на 286,8 тис. грн. та єдиного с/г податку на 51,7 тис. грн, орендної плати за комунальне майно -21,2 тис. грн., земельного податку з фізичних осіб – 22,7 тис. грн..

Богданівській с/р – 423,4 тис. грн.  за рахунок зменшення надходжень по адміністративному зборі за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень в сумі 275,7 тис. грн., єдиного сільськогосподарського податку -256,2 тис. грн.

Зарічнянська с/рада – 133,2 тис. грн. за рахунок СТОВ "Кряж і К" втрати по єдиному с/г податку становлять 102,4 тис. грн., орендної плати з юридичних осіб 77,2 тис. грн.(ФГ "Сад Надія") .

Кинашівська с/р – 1018,1 тис. грн. за рахунок акцизного податку за пальне втрати становлять  1073,0 тис. грн.,

Копіївська с/р – 396,1 тис. грн. за рахунок аукціону проведеного в  минулому році – 521,0 тис. грн.,

Крищинецька с/р – 61,5 тис. грн., втрати становлять по єдиному податку з фізичних осіб 145,9 тис. грн.,

Михайлівській с/р – 27,8 тис. грн. за рахунок зменшення надходжень єдиного сільськогосподарського податку  – 18,3 тис. грн., орендної плати з юридичних осіб –13,3 тис. грн.,

Холодівській  с/раді – 41,5 тис. грн. за рахунок єдиного сільськогосподарського податку -58,1 тис. грн.

Базова  дотація   отримана  в сумі  17,9 млн. грн.,  що  становить 100,0 % до  показників  доведених  Міністерством  Фінансів  України , додаткова дотація -11,5 млн. грн.. Субвенції  поступило  в  сумі  225,6  млн.  грн.,  що  становить  92,7 %  до  затверджених  показників.

За 2019 рік по зведеному бюджету району профінансовано планові видатки в сумі 339,6 млн. грн. В повному обсязі забезпечено фінансування заробітної плати з нарахуваннями, розрахунків за спожиті енергоносії, харчування, медикаменти, інші видатки. Прострочена кредиторська заборгованість  відсутня.

В першу чергу кошти загального фонду бюджету спрямовувались на фінансування соціально-культурної сфери: за відповідний період на зазначені цілі використано 292,1 млн.грн. - це 86,0% усіх видатків загального фонду, у тому числі на освіту – 98,7 млн.грн., на охорону здоров’я – 54,8 млн.грн., на соціальний захист  - 126,6 млн.грн., на культуру – 11,5 млн.грн., на фізичну культуру і спорт – 0,5 млн.грн.

При затвердженні місцевих бюджетів дотримано вимоги частини 4 статті 77 Бюджетного кодексу України в частині забезпечення у повному обсязі потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ та оплати за енергоносії.

Начальник фінансового управління        Євгенія НІКОЛАЄНКО