Чи включають до форми 1ДФ виплату на користь підприємця

Дата: 20.10.2016 16:04

Тульчинське відділення Немирівської ОДПІ нагадує, у графі 3а «Сума нарахованого доходу» розрахунку за формою № 1ДФ відображають дохід, нарахований за звітний квартал фізособі з ознакою доходу, наведеною у Довіднику ознак доходів.

При цьому відображення доходу у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, чи виплачені такі доходи.

У разі нарахування (виплати) доходу самозайнятій особі такий дохід відображають у розрахунку за формою № 1ДФ з ознакою доходу «157».

Водночас неподання податковим агентом розрахунку за формою № 1ДФ про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь фізособи-підприємця, є порушенням порядку подання інформації про фізосіб — платників податків. За таке порушення до податкового агента застосовують штрафні санкції, передбачені пунктом 119.2 Податкового кодексу України.

Лист ДФС від 21.09.2016 № 20544/6/99-99-13-01-01-15