ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Не піддаватися паніці

Дата: 05.09.2016 11:53
Кількість переглядів: 291

Фото без опису

Шановні жителі району!
Як це не прикро але 29 серпня о 15 годині Державним науково-дослідним інститутом з лабораторної діагностики та та ветеринарно-санітарної експертизи м.Києва підтвердила у 4 пат-матеріалах, які були надані із свинокомплексу ФОП Подоляк О.В., смт.Кирнасівка позитивні ознаки африканської чуми свиней.
О 17 годині головою райдержадміністрації Миколою Підболячним було терміново зібрано проти епідзоотичну комісію райдержадміністрації. Під час засідання було прийнято рішення про затвердження План заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми свиней в смт. Кирнасівка. Протягом декількох годин територію на якій було виявлено ознаки африканської чуми свиней було оточено та визначено свинокомплекс ФОП Подоляк О.В.епізотичним осередком та встановлено карантинні обмеження з 29.08.2016 року. Навколо смт.Кирнасівка було виставлено стаціонарні карантинні блок-пости та декілька мобільних постів працівників поліції.
В результаті проведених заходів, за участі працівників Тульчинського РС ГУДСНС України у Вінницькій області та працівників Тульчинського управління Держпродспоживслужби було знищено та захоронено 356 голів свиней, чим локалізовано осередок збудника хвороби. Станом на 1 вересня випадків виявлення чуми в інших свинокомплексах та серед населення не виявлено.Ситуація навколо свинокомплексу контролюється працівниками Держпродспоживслуби та поліції.
Серед власників домоволодінь смт.Кирнасівка спалахів хвороби свиней африканської чуми не виявлено, що надає змогу термічної переробки тварин для власних потреб.
Проводиться комплекс заходів з паспортизації та обстеження тварин по селищу.
На сьогодні по смт.Кирнасівка працюють 8 бригад по 2 чоловіка з обходу серед населення для профілактики та недопущення проявів африканської чуми.
Просимо населення району не піддаватися паніці та спродувати поголів’я свиней заготовачам за безцінок. Реалізація свиней із чистої зони району дозволена на території ринках району, окрім ринку смт, Кирнасівка за наявності довідок та ветеринарних експертиз.
Сектор цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації та управління Держпродспоживслужби у Тульчинському районі просить населення зберігати спокій.
Африканська чума свиней - висококонтагіозне захворювання домашніх і диких тварин. Вакцин для профілактики хвороби і медикаментів для лікування не існує. Вірус надзвичайно стійкий до високої температури і може зберігатися місяцями в тушах свиней, крові, фекаліях, у замороженому чи копченому м’ясі.
Основним джерелом поширення інфекції є хворі тварини, що виділяють у навколишнє середовище вірус із секретами й екскретами. Тварини заражаються через предмети відходу, травний тракт із інфікованими кормами й водою, через дихальні шляхи й ушкоджену шкіру. Механічними переносниками вірусу можуть бути птахи, домашні й дикі тварини, гризуни, нашкірні паразити (деякі види кліщів і воші), що були в контакті із хворими й загиблими свинями. Інкубаційний період захворювання залежить від кількості вірусу, що поступив до організму, стану тварини, важкість перебігу може тривати від 2 до 6 діб.
Власникам господарств та особистих підсобних господарств, у яких є свинопоголів’я, необхідно дотримувати ряд правил, виконання яких дозволить зберегти здоров’я тварини й уникнути економічних втрат.
- суворо дотримуватися ветеринарно-санітарних вимог;
- надавати поголів’я свиней для проведення ветслужбою вакцинацій (обов’язкове проведення вакцинацій проти класичної чуми свиней);
- утримувати поголів’я в закритому режимі (територія огороджена, наявність дезбар'єру при в’їзді та виїзді, дезкелимків при вході і виході у приміщення, побутові приміщення за типом санпропускнику, заборона надходження на територію сторонніх осіб, транспорту, бродячих собак, котів, тварин утримувати в приміщення, а не на вигульних двориках), не допускати вільного вигулу свиней на території населених пунктів, особливо в лісовій зоні;
- щодекадно обробляти свиней і приміщення для їхнього утримання від кровососущих комах (кліщів, вошей, бліх), постійно вести боротьбу із гризунами;
- не завозити свиней без узгодження з Держпродспоживслужбою, переміщення свиней проводити по ветеринарним документам;
- не використовувати не знешкоджені корми тваринного походження, особливо боєнські відходи в раціонах свиней (обов’язкове кип’ятіння харчових відходів в продовж 30 хвилин, які згодовувати свиням після охолодження);
- щоденний клінічний огляд свинопоголів’я господарств;
- про всі випадки захворювання свиней негайно повідомляти у державні ветеринарні установи по зонах обслуговування;
- не проводити вимушений забій тварин без обов’язкового ветеринарного огляду;
- не допускати завезення тварин і продуктів тваринного походження із неблагополучних територій.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь