Президент України привітав Антоніу Гутерриша з номінуванням на посаду Генерального секретаря ООН

Дата: 10.10.2016 11:09

Президент Петро Порошенко провів телефонну бесіду з колишнім Прем’єр-міністром Португалії Антоніу Гутерришом та привітав з ухваленням Радою Безпеки рекомендації призначити його на посаду Генерального секретаря ООН на період 2017-2021 років.
Глава держави висловив переконання, що на посаді Генерального секретаря Антоніу Гутерриш демонструватиме принципову позицію у відстоюванні цілей та принципів Статуту ООН та зосередить свою діяльність на забезпеченні міжнародного миру та безпеки.
Петро Порошенко також подякував Антоніу Гутерришу за його активну позицію під час перебування на посаді Верховного комісара ООН у справах біженців щодо гуманітарної кризи на Донбасі, яка спричинена російською агресією.
Антоніу Гутерриш запевнив у своїй відданості принципам та нормам Статуту ООН, а також окремо подякував Україні за надану в рамках Ради Безпеки ООН підтримку його кандидатурі на цю високу посаду.
Петро Порошенко запросив Антоніу Гутерриша здійснити візит до України за найближчої нагоди.
6 жовтня 2016 Рада Безпеки ООН схвалила резолюцію, якою рекомендувала Генеральній Асамблеї ООН призначити кандидата від Португалії Антоніу Гутерриша на посаду Генерального секретаря ООН.