Утримуємо ПДФО з доходу, нарахованого за минулі періоди

Дата: 30.05.2013 09:10

Відповідно до ПК роботодавець платника податку зобов`язаний здійснювати перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді зарплати, а також суми наданої ПСП у таких випадках:

• За наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування зарплати за останній місяць звітного року;
  • Під час проведення розрахунку за останній місяць застосування ПСП у разі зміни місця її застосування за рішенням платника податку або у випадках, коли ПСП не повинна була застосовуватися;
  • Під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.

ДПС нагадує, що при визначенні сум ПДФО роботодавець (податковий агент) у разі донарахувань будь-яких доходів, у т. ч. сум індексації за минулі періоди, з метою правильності застосування ставки податку (15 %; 17 %) має відносити такі донарахування до відповідного періоду (місяця), за який вони донараховуються. При цьому, податковий агент має право на виправлення будь-яких помилок у разі їх допущення при утриманні ПДФО. (Лист ДПС від 19.02.13 р. № 2972/0/51-12/17-1115.)