Зміни до алкогольно-тютюнової звітності - у проекті від Мінфіну

Дата: 06.09.2016 15:25

Мінфін розробив проект змін до Наказу №49, яким пропонується викласти в новій редакції форми звітів щодо роздрібної торгівлі алкоголем і тютюном та законодавчо закріпити можливість подання уточнюючого звіту

Мінфін розробив та оприлюднив проект наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 11 лютого 2016 року № 49» .

Як зазначено у пояснювальній записці, метою проекту наказу є усунення порушень принципів державної регуляторної політики, спрощення ведення бізнесу суб’єктами господарювання, які мають ліцензії на оптову і роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Зокрема, проектом наказу пропонується:

1) скоротити деталізацію кодів виноробної продукції;

2) спростити звітність в розрізі контрагентів. Зокрема, вести облік операцій з контрагентами сумарно за місяць, а не за кожною датою здійснення таких операцій, зменшити деталізацію інформації про контрагентів;

3) викласти в новій редакції форми звітів щодо роздрібної торгівлі алкоголем і тютюном відповідно до вимог Державної регуляторної служби України. Завантажити проекти нових форм звіту №1-РА , №1-РТ та Порядок їх заповнення

4) законодавчо закріпити можливість подання уточнюючого звіту до 10 числа місяця, наступного за звітним;

5) у формі звіту № 1-РА «Звіт про обсяги реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» – з тисяч декалітрів на літри та у формі звіту № 1-РТ «Звіт про обсяги реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі» з млн. штук на штуки.

Зауваження та пропозиції приймаються у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації цього оголошення (тобто до 02.10 2016 р.) за наступними адресами:

Міністерство фінансів України, вул. Грушевського, 12/2, м. Київ-8, 01008, e-mail: pavlyuksg@minfin.gov.ua.

Державна регуляторна служба України, вул. Арсенальна, буд. 9/11, м. Київ, 01011, е-mail: inform@dkrp.gov.ua.