Єдина навіки рідна країна

Дата: 21.01.2020 11:55

Під таким гаслом пройшла 21 січня районна літературно-історико-краєзнавча конференція, приурочена Дню Соборності України. « Ми не проголошуємо незалежність, ми відновлюємо її. Ми були незалежні в різних формах протягом тисячоліть», -  так сказав у далекому 1919р. М.Грушевський перед проголошенням 4 Універсалу.

«Ми є хтось і кимось, коли самі визнаємо себе як нація. Кожен із нас». Цими словами розпочала конференцію методист відділу освіти, молоді і спорту Соловей Н. З.  Директор Кирнасівської ЗШ І-ІІІ ст. Дерун Т.В. провела паралелі між подіями 1919р., 1990р та подіями останніх років,  наголосивши, що, як казав В.Липинський, «ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не  схочемо бути». Підтримуючи ініціативу Вінницької обласної державної адміністрації  щодо проведення флешмобу до Дня Соборності, учні 9 класів Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст.№1 ( вчитель Желюк Л.В.) провели флешмоб « Держава, суспільство і я – єдина щаслива сім’я». У роботі конференції взяли участь переможці районного творчого конкурсу «Об’єднаймося ж, брати мої» та представили свої напрацювання, зокрема: «Фантастична подорож Тарасика із дівчинкою - шпиківчанкою мальовничими просторами Шпикова» (уч. 5 кл. Тищенко К., вч. Тищенко І.Г.), « Усе буде добре!» ( розповідь про сьогоднішні два світи однолітків зі Шпикова та м.Краматорська учениці 10 кл. Таранюк Н., вч. Пяста С.К.), екскурсовод, учениця 6 кл. Сільницької ЗШ І-ІІ ст Кисіль Д. представила презентаційну подорож до музею школи, який має три тематичні кімнати (вч. Железняк В.В.). Нікого не залишила байдужим власна поезія Л.Юзько, учениці 7 класу Заозерненської ЗШ І-ІІІ ст. ( вч. Пуренко М.В.). А поєднати читання з піснею допомогла  учениця 8 кл. Гречко О. Новини сучасної історичної книги презентувала завідувач читальним відділом бібліотеки Нурізянова Т.П., до речі Тульчинська районна бібліотека радо прийняла учасників та гостей конференції. Учні Кинашівської ЗШ І-ІІІ ст. Олійник В., Забуранна Г., Яськова А. інсценізували поезію Ю.Хмелевського « Крути», у презентаційних матеріалах представили постать А.Гончаренка, який був учасником бою під Крутами, сотником армії УНР. У свій час ще у складі 76 піхотного Кубанського полку він проходив військову службу в Тульчині. Учасники конференції поклали квіти до меморіальної дошки командиру І Київської військової школи ім.. Б.Хмельницького А.Гончаренку.

У роботі  конференції взяли участь: керівник апарату районної державної адміністрації Найда Т.М., заступник керівника апарату, завідувач сектору внутрішньої політики, зв’язків зі ЗМІ та громадськістю Хмелевський Ю.М., завідувач методкабінету відділу освіти райдержадміністрації Фурман В.Л..

Захід було організовано відділом освіти, молоді і спорту райдержадміністрації за участі представників Тульчинської, Шпиківської ОТГ.