«Обирай майбутнє – живи та працюй в Україні»
Вибір професії – це «перший крок» до побудови самостійного успішного життя. Загальновідомо, що праця є джерелом існування людини. Від цього залежатиме можливість реалізації власних інтересів, перспективи особистісного зростання та добробут сім’ї.
Так, 27 січня 2020 р. в Тульчинській ЗШ № 2 було проведено семінар для учнівської молоді «Урок реального трудового життя для школярів», що мав назву «Обирай майбутнє – живи та працюй в Україні».
Метою зустрічі є ознайомитись з сучасними підходами професійного самовизначення та побудови професійного майбутнього, відпрацювання практичних навичок співставлення власних вподобань та здібностей з навичками обраних сфер діяльності.
Спеціаліст з профорієнтації Тульчинської районної філії Вінницького ОЦЗ Ференець Тетяна ознайомила учнів з поняттями «професія» та «спеціальність»; з поняттям «робітничі професії»; з етапами професійного самовизначення та сферами «Хочу – Можу – Треба», де оптимальний вибір професії - це поєднання цих трьох сфер.
В ході заняття з учнями проведено ряд вправ, які допоможуть визначитися з професійними інтересами, схильностями та здібностями.
Наприкінці зустрічі спеціаліст з профорієнтації Тульчинської районної філії Вінницького ОЦЗ порекомендувала пройти безкоштовно в онлайн режимі профдіагностичне тестування на сайті служби зайнятості в розділі «Вибір професії»