Про підсумки роботи Немирівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області за 2019 рік

Дата: 28.01.2020 14:50

Немирівське  відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області (далі – Немирівське відділення) керуючись Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 №1105-XIV, реалізує державну політику у сфері соціального страхування,  виконує  основні функції і завдання з питань надання матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг застрахованим особам та потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на території  Немирівського та Тульчинського районів Вінницької області

На 1 січня 2020 року в Немирівському відділенні на обліку перебувало 5268  осіб, з них 1665 - юридичних осіб,  3594 - фізичних осіб та 9 - члени фермерських господарств.

Протягом 2019 року за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі – Фонду) страхові виплати отримувало 284 потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання і особи, які мали право на страхову виплату в разі втрати годувальника, в тому числі 20  тимчасово переміщені особи із зони ООС.

В  2019 році 259 потерпілим в разі часткової чи повної втрати працездатності та 25 особам, які втратили годувальника здійснено страхові виплати. Витрати на щомісячні страхові виплати в разі часткової або повної втрати працездатності склали  6757,00  тис. грн., а  особам, що мають на це право в разі втрати годувальника  –426,64 тис. грн.

Одноразову допомогу в разі стійкої страти працездатності отримали 6 осіб на суму 59,26 тис. грн.

Відповідно до наданих страхувальниками заяв-розрахунків за 2019 рік Немирівським відділенням проведено фінансування матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності 4000  застрахованим особам на суму 22342,54тис. грн, а саме:

-    на допомогу  по тимчасовій непрацездатності – 14179,28 тис. грн;

-    на допомогу по вагітності та пологах – 8093,56 тис. грн;

-    на допомогу на поховання – 69,70 тис. грн.

Протягом 2019 року Немирівським відділенням  укладено 55 тристоронніх договорів для лікування застрахованих осіб в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів на суму 650,03 тис. грн.

За рахунок коштів Фонду, потерпілих осіб внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання забезпечено медичною та соціальною допомогою, зокрема:

-    санаторно-курортне лікування отримали 19 осіб на суму 290,58 тис. грн;

-    лікарськими засобами та виробами медичного призначення  забезпечено 7 осіб на суму 101,63 тис. грн.;

- на лікування 3 потерпілих на виробництві та їх медичну реабілітацію  витрачено 46,25 тис. грн.;

-    технічними та іншими засобами реабілітації забезпечено 24 осіб на суму 156,32 тис. грн.;

-     компенсацію витрат на бензин, ремонт і технічне   обслуговування  автомобілів отримали  25 потерпілих на суму 8,90 тис. грн.

Відповідно до вимог Інструкції про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження, затвердженої постановою правління Фонду від 22.12.2010 №29 за 2019 рік спеціалістами Немирівського відділення було проведено 59 перевірок страхувальників по коштах Фонду, з них планових – 15, позапланових – 44.

За результатами  проведених перевірок було винесено 17 рішень про повернення коштів Фонду та застосування фінансових  санкцій на загальну суму 12132 грн.

Згідно з вимогами Кодексу України про адміністративні правопорушення до посадових осіб страхувальників, які допустили порушення, було застосовано 18 адміністративних стягнень та накладено адміністративних штрафів на суму 3077 грн. Кошти були сплачені до Фонду   своєчасно та в повному обсязі.  На території відділення в 2019 році трапилося 14 нещасних випадків, за результатом розслідування яких складено 12 актів Н-1/П, один із яких смертельний та 2 випадки смерті на виробництві – не пов’язані з виробництвом.

Білієнко Т.В.- начальник Немирівського відділення