Безсмертний дотик до душі…
« Поезія – це свято, як любов. О, то не є розмовка побутова! - зазначала Ліна Костенко і додавала: - А поети – то лиш інструмент, в якому плачуть сни мого народу». 3 березня, саме у Міжнародний день письменника, поети літературно-мистецького « Оберіг» ( голова об’єднання Ю.Хмелевський, М.Ясакова, Л.Маслова, а також начальник відділу освіти, молоді і спорту, котрий теж є поетом-оберегівцем, С.Чепернатий) зустрілися із учнями Кинашівської ЗШ І-ІІІ ст., Холодівської, Михайлівської ЗШ І-ІІ ст., а також із дітьми Заозерненської ЗШ І-ІІІ ст. ( директор Невеселюк Л.В.) у цьому ж закладі.
Полилася задушевна розмова. Поети ділилися своїми віршами новими, розкривали майстерню творення священного дива – слова., перевтілювалися у своїх героїв. Багато поезій було на патріотичну тематику, бо болюча ця тема, адже там, на Сході України, йде війна за нашу свободу, незалежність. « Підібгала душа білі крила і не знає, кого ще молить. Бо пекуча сльоза підкорила: за державу Вкраїнську болить», - читав С.Чепернатий. А юна поетеса з цієї школи вторила йому: « Дарувала небо зоряне, обіймаючи ночами, віддавала серце зболене й душу, змучену смертями» (Л.Юзько). Але яке життя без кохання: тому Сергій Володимирович зачитав вірші про кохання. А Ю. Хмелевський виніс на суд глядачам свою нову казку, яку відіслав на літературний німецько-український дитячий конкурс. Ця казка – мікс відомих оповідок братів Грімм та українських народних. М.Ясакова не оминула тему мови рідної, її поезія – гордість за нашу мову і водночас біль, що так і не зрозуміли всі, живущі в Україні, зокрема високі державні мужі, що зникне мова – не буде нас як нації. Л. Маслова у представлених поезіях торкнулася теми Другої світової та провела паралелі із сьогоденням. На жаль, не хочемо виносити уроки з пережитого. Невеселюк Л.В. та вчитель початкових класів Юзько Н.Г. теж є членами « Оберегу», презентували свою лірику., зокрема Людмила Володимирівна проспівала, складений нею та поставлений також на музику, гімн школи.
Присутні замилувалися співом учителя музики Гречко Д.А. та її вихованців – Гречко О. та Л.Юзько.
Цікавою родзинкою свята стала вистава учнів 10-11 класів Кинашівської ЗШ І-ІІІ ст. за мотивами Т.Шевченка « Наймичка» ( вчитель Нога С.М.), котрі зуміли відтворити епоху 200-літньої давнини та майстерно перевтілилися у героїв поеми.
Незвичайне віншування з Днем мови отримали всі присутні від учнів Заозерненської школи – це смачний смаколик з написом: «З Днем рідної мови».
Не оминула увагою захід і голова сільської ради Басараб І.О. Як приємно, що місцева влада працює у тісному зв’язку із школою, знає її проблеми, допомагає та підтримує.