Будьте обережні, розпалюючи багаття
Щороку природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Суха трава легко загоряється від сірника або цигарки. Мешканці приватних житлових будинків та дач активно починають наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву та різний непотріб.
Дуже часто вогонь виходить з-під контролю людини. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Вони завдають шкоди як господарствам, так і лісовим насадженням. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто.
При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на сільськогосподарських угіддях завжди існує загроза перекидання вогню на природні ділянки. Саме із спалювання стерні та соломи на полях починається більшість пожеж у природних екосистемах. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.
Шановні громадяни!
Перебуваючи на відпочинку за містом, пораючись на городах, присадибних ділянках, прибираючи на прилеглих територіях установ, підприємств та організацій, завжди дотримуйтесь правил пожежної безпеки!
- Не кидайте непогашені сірники або цигарки.
- Перш ніж розпалити багаття, розчистіть місце під нього від сухої трави у радіусі одного метра.
- Не залишайте непогашеного вогнища. Залийте його водою.
- Не відходьте від нього доти, доки йде дим або пара.
- Якщо ви помітили пожежу, що починається, намагайтеся загасити її самі підручними засобами. Іноді досить просто затоптати полум’я.
- Якщо пожежа набрала сили і ви не можете погасити її самотужки, терміново зателефонуйте в оперативно – рятувальну службу за номером «101».
Будьмо відповідальними за збереження довкілля.
Спільними зусиллями збережімо природу!
Сектор з питань оборонної роботи,
цивільного захисту та взаємодії
з правоохоронними органами райдержадміністрації