Проведено вебінар з питань дотримання державними службовцями законодавства про державну службу під час виборчого процесу

Дата: 01.10.2020 13:18

30 вересня 2020 року обласною державною адміністрацією спільно з Міжрегіональним управлінням Національного агентства України з питань державної служби у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях проведено вебінар з питань дотримання державними службовцями законодавства про державну службу під час виборчого процесу, окремих питань щодо призначення на вакантні посади державної служби в умовах карантину, проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців у 2020 році та інших актуальних питань державної служби.

У вебінарі взяли участь: начальник відділу з питань персоналу апарату обласної державної адміністрації Наталія Поліщук та працівники відділу, представники Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях, керівники апаратів районних державних адміністрацій та працівники служб управління персоналом апаратів районних державних адміністрацій.

В ході вебінару з презентаціями виступили начальник Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях Костянтин Герасимюк та головний спеціаліст – юрисконсульт Міжрегіонального управління  Вікторія Очеретна.

Під час обговорення питання про дотримання державними службовцями законодавства про державну службу під час виборчого процесу акцентовано увагу на дотриманні частини 4 статті 10 Закону України «Про державну службу» щодо політичної неупередженості державних службовців, а саме: у разі реєстрації державного службовця кандидатом у депутати Центральною виборчою комісією, виборчими комісіями, сформованими (утвореними) в установленому порядку, він зобов’язаний в одноденний строк письмово повідомити про це керівника державної служби. Державному службовцю за його заявою надається відпустка без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі. Зазначена відпустка надається за рішенням керівника державної служби з дня його повідомлення про участь у виборчому процесі і до дня його завершення відповідно до виборчого законодавства.

Обговорено окремі питання щодо порядку призначення на вакантні посади державної служби на період дії карантину.

Доведено до працівників служб управління персоналом апаратів районних державних адміністрацій інформацію щодо затверджених наказом НАДС від 18 вересня 2020 року № 174-20 Методичних рекомендацій щодо визначення результатів виконання завдань державними службовцями, які займають посади державної служби категорій «Б» і «В», та затвердження висновку.

Звернуто увагу працівників служб управління персоналом на дотримання чинного законодавства з питань державної служби.