Напад на дільничну виборчу комісію
Поліція затримала зловмисників, які вчинили напад на дільничну виборчу комісію та намагались заволодіти виборчою документацією .
26 жовтня в Тульчинському районі вночі двоє чоловіків напали на виборчу комісію, яка після підрахунку голосів виходила з приміщення дільниці з виборчою документацією. Поліцейський, який здійснював охорону та супровід членів комісії, застосував зброю та викликав екіпаж поліції. Спільно з працівниками СБУ поліцейські затримали зловмисників. Наразі вони дають покази слідчим.
За словами начальника ГУНП у Вінницькій області Іван Іщенко, близько четвертої години ранку у м. Тульчин до членів комісії, які виходили з приміщення будівлі, де розташувалась виборча дільниця, під’їхав автомобіль «Ауді». З машини вибігли двоє чоловіків та почали погрожувати фізичною розправою голові та членам комісії. Зловмисники намагались відібрати у голови комісії бюлетені та виборчу документацію, звинувачуючи членів комісії у фальсифікації та погрожуючи поліцейському. Під час конфлікту працівник поліції, який здійснював супровід транспортування документації членами дільничної комісії до територіальної виборчої дільниці, застосував табельну зброю, здійснивши постріл вгору, та викликав колег. В результаті зловмисники були затримані.
Затриманими виявились 25 та 29-річні жителі села Нестерварка Тульчинського району. Раніше вони в поле зору поліції не потрапляли, а у момент вчинення правопорушення знаходились в стані алкогольного сп’яніння.
Слідством розпочаті кримінальні провадження за ч. 3 ст. 157 ККУ (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії) та ч. 1 ст. 345 ККУ (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу). За такі правопорушення передбачено до 7 років позбавлення волі.
Підозрювані затримані у процесуальному порядку. Вирішується питання про оголошення їм про підозру.
Прес-служба Національної поліції України