Друг просить у борг

Дата: 30.10.2020 12:33

Якщо стандартні розсилки від магазинів, банків, мобільних операторів тощо ми можемо пропустити повз, то повідомлення від друзів ми ніколи не ігноруємо. Шахраї вирішили скористатись і цим. Отже, ділимося розповсюдженою шахрайською схемою в соціальних мережах.

Шахраї зламують сторінку жертви в соціальних мережах, наприклад Facebook чи Instagram.

Розсилають всім підписникам однакові повідомлення наступного характеру:

«Привіт! Позич, будь ласка, гроші до завтра! Дуже треба!»

Суму шахраї зазначають різну.

Що робити, якщо отримали таке повідомлення?

Звичайно, подібна ситуація може статися з кожним. І у друга могло виникнути скрутне становище.

Але, перш ніж позичати гроші:

• Перетелефонуйте другу.

За номером, який ви точно знаєте, а не на той, що вказаний на сторінці в соціальних мережах. Бо якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілі жертви.

• Запитайте друга те, що можете знати тільки ви.

Не завжди є можливість подзвонити, чи можливо ви давно не спілкувалися і номеру телефону у вас немає.

Таке питання одразу викриє шахрая.

• Напишіть спільним друзям в соціальних мережах чи не отримували вони подібних повідомлень від друга.  Шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку на всіх підписників зламаної сторінки.

А щоб такого не трапилося з Вами, створюйте складні та унікальні паролі для кожного облікового запису.

Більше інформації читай на #ШахрайГудбай за посиланням https://bank.gov.ua/promo/stopfraud/

Потрапив в руки шахрая? Телефонуй в Кіберполіцію – 0 800 505 170 або звернись онлайн за посиланням https://cyberpolice.gov.ua/

Маєш сумніви щодо ситуації? Телефонуй на гарячу лінію Національного банку України - 0 800 505 240.

#ШахрайГудбай

#СценарійШахрая