В районі стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Дата: 25.11.2020 15:48

Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня включно, проводиться всеукраїнська акція  «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Акція в Україні розпочинається з
25 листопада - в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Основними завданнями акції є привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.

• 1 грудня – Всесвітній  день боротьби зі СНІДом.
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера.
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.
  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Цьогоріч девіз кампанії «Розфарбуємо світ в помаранчевий колір: покоління рівності виступає проти зґвалтувань». У рамках цієї міжнародної акції, з 25 листопада до 10 грудня, Будинок Уряду України буде підсвічено помаранчевим кольором у темну пору доби.

Проблема є актуальною і для нашого району, адже, з початку року на Тульчинщині зафіксовано більше 500 звернень щодо насильства в сім’ї, найбільше звертаються за допомогою жінки.

Контакти служб, які реагують на випадки вчинення «Домашнього насильства»:

НАЦІОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ З ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА, ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА ҐЕНДЕРНОЇ ДИСКРИМІНАЦІЇ:

0 (800) 500 335 або 116 123 (для дзвінків з мобільного) (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України).

Також працює Урядова «гаряча лінія» для осіб, які постраждали від домашнього насильства. Сервіс цілодобово доступний за номером 15-47. (дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними).