«Поліцейський офіцер громади» впроваджують на Вінниччині

Дата: 05.02.2021 14:01

Саме в нашій області – першій в Україні – Нацполіція підписала Меморандум з усіма(!) головами територіальних громад.

Ми усі зацікавлені в тому, щоб на Вінниччині було спокійно. Має бути координація зусиль – на засадах партнерства («Community Policing»).

Із процесом децентралізації та створенням територіальних громад розпочато глобальний проєкт «Поліцейський офіцер громади», який став віддзеркаленням системи надання якісного поліцейського сервісу на основі комунікації і взаємодії з населенням.

Відтепер у кожній громаді буде офіцер, який живе і працює в цій громаді, та стане її невід’ємною частиною. Це універсальний офіцер поліції, який добре знає місцеве населення. Він орієнтований на вирішення безпекових потреб громадян, доступний для людей та 80-90% робочого часу знаходиться в громаді.

«Я ТУТ» - з таким меседжем проєкт «Поліцейський офіцер громади» був ініційований у 2018 році і офіційно стартував 29 травня 2019 року, коли 34 поліцейських офіцерів громади розпочали службу в 22-х територіальних громадах Дніпропетровської області.

Він реалізується Департаментом превентивної діяльності Національної поліції України спільно з регіональним офісом міжнародної програми підвищення кваліфікації для органів кримінального розслідування в Україні Міністерства юстиції Сполучених Штатів Америки (ІСІТАР) за підтримки відділу з правоохоронних питань Посольства Сполучених Штатів Америки.

Наразі на території 18 областей держави у 231 територіальній громаді вже працює 364 поліцейських у межах проєкту «Поліцейський офіцер громади».

Тепер на Вінниччині найбільше дільничних офіцерів громади.

Як голова облдержадміністрації, запрошую долучатися всі сторони до співпраці.

Держава зі свого боку обов’язково допомагатиме.