Про підсумки діяльності Крижопільського відділення управління виконавчої   дирекції Фонду соціального страхування України   у Вінницькій області

Дата: 16.02.2021 08:52

В  2020  році в кількості 6 працівників,  Крижопільське  відділення  здійснювало статутні функції в області щодо реалізації державної політики у сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, медичного страхування на території Крижопільського та Піщанського районів Вінницької області.

Станом на 01.01.2021 на обліку в Крижопільському відділенні налічується  2403 страхувальник, із них 863- юридичних та 1540 - фізичних осіб, які використовують найману працю.

Протягом  2020 року Крижопільським відділенням було прийнято від страхувальників 969 заяв-розрахунків для фінансування матеріального забезпечення для 1591 застрахованої особи.

Витрати Фонду на виплату всіх видів матеріального забезпечення за 2020 рік склали 8 586 686 грн., а саме:

- на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності використано 6 737 052 грн.;

- на виплату допомоги по вагітності та пологах використано 1 793 787 грн.;

- на ізоляцію від COVID-19 використано 14 847грн.;

- на  поховання використано 41 000  грн.

Упродовж 2020 року  Крижопільським відділенням  проводилися щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей, всього  175 особам, в тому числі 165 потерпілим та 10 особам, які мають право на страхову виплату в зв’язку із смертю потерпілого. Фінансування проведено  на суму 5 097 850 грн..

Щомісячні страхові виплати призначаються потерпілим на виробництві з дня встановлення інвалідності та компенсують втрачений заробіток. Розмір виплат залежить від ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячної заробітної плати потерпілого перед настанням страхового випадку.

Протягом 1 кварталу 2020 року у Крижопільському відділенні  після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів пройшли лікування 8 застрахованих осіб, в тому числі 1 дитина у супроводі дорослого на суму 101 823 грн.

З 19 березня 2020 року на період встановленого карантину тимчасово призупинено укладення тристоронніх договорів для проходження реабілітаційного лікування працюючими, а також медичної реабілітації і санаторно-курортного лікування потерпілими на виробництві за кошти Фонду соціального страхування України. Крім того, буде проведена робота щодо перенесення термінів заїздів по санаторно-курортних путівках, виданих потерпілим.

Дане рішення прийнято з метою запобігання поширенню COVID-19 і недопущення ризику зараження застрахованих осіб і осіб з інвалідністю, а також забезпечення реалізації заходів із протидії пандемії.

Медичними та соціальними послугами у 2020 році  були забезпеченні 34 потерпілих на виробництві на загальну суму 853 763  грн

У закладах охорони здоров’я було проліковано 5 осіб на загальну суму 120 774 грн. Лікарськими засобами та виробами медичного призначення було забезпечено 4 потерпілих на суму 96 244 грн.. У 2020 році профінансовано санаторно-курортне лікування  2 особам  з інвалідністю внаслідок трудового  каліцтва та професійного захворювання, на суму 18 912грн.

Протягом  січня - грудня 2020 року відповідно до укладених договорів  було забезпечено 8 потерпілих  технічними  та  іншими засобами реабілітації  (протезно - ортопедичними та  іншими виробами) на суму 44 686.грн.. Впродовж  зазначеного  періоду виплати  на спеціальний  медичний догляд проводились  3 особам, на постійний сторонній догляд - 7 особам, на побутове обслуговування - 14 особам. Обсяг витрат на необхідні види догляду становив 563 325 гривень. Крім цього, проводилась компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування для 14 осіб з інвалідністю на суму 5106 грн.

В відділенні за період з 2001-2020 зареєстровано 210 страхових нещасних випадків, пов'язаних з виробництвом, у тому числі 17 смертельних  та 30 профзахворювань. На протязі 2020 року спеціалістами відділення прийнято участь у  розслідуванні 25 нещасних випадків, в тому числі, в яких16 осіб із  захворюванням пов’язаним  з COVID-19.

В зв’язку з запровадженням карантинних заходів на території України, робота щодо профілактики виробничого травматизму була дещо обмежена, але  все ж проводилась. З метою здійснення заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоров’ю працівників, викликаної умовами праці, страховим експертом з охорони праці Крижопільського відділення за 2020 рік було здійснено 9 перевірок підприємств щодо стану профілактичної роботи по створенню здорових та безпечних умов праці.

Під час проведених перевірок виявлено 102 порушень законодавства про охорону праці. Внесено 9 подань роботодавцям про порушення законодавства про охорону праці. Так, за 2020 рік на підприємствах взято участь у проведенні: 5 семінарів, 4 наради, 2 засідання круглого столу. Надано 20 консультацій з питань охорони праці.

Котюжанська Л.О., начальник Крижопільського відділення
управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області