Відділ Тульчинське бюро правової допомоги інформує

Дата: 23.02.2021 15:10

Верховна Рада України ухвалила новий закон про штрафи за порушення Правил дорожнього руху 16 лютого, Верховна Рада ухвалила законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху», номер законопроекту  2695.

Цей закон законодавчо закріплює можливість використання поліцейськими технічних засобів відеозапису, з обов’язковим долученням таких матеріалів до протоколу про адміністративне правопорушення, шляхом унесення відповідних змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, внесення змін до ряду статей Кримінального кодексу України, а також Законів України «Про дорожній рух» та «Про Національну поліцію» щодо обов’язків водія і пасажира, деяких повноважень поліцейських.

Після офіційного оприлюднення закону збільшаться штрафи за такі адміністративні правопорушення:

• перехід дороги в недозволеному місці — з 51 грн до 255 грн;
  • порушення ПДР тверезими велосипедистами — 340 грн, нетверезими — 680 грн, за створення аварійної ситуації — 850 грн;
  • невикористання шолома у мотоциклістів — з 51 грн до 255 грн;
  • невикористання ременів безпеки — з 51 грн до 255 грн;
  • водіння т/з без реєстрації або з простроченою реєстрацією — з 51 грн до 255 грн;
  • неосвітлений номерний знак — з 51 грн до 255 грн;
  • водіння т/з без номерного знака або з номерним знаком, що не відповідає ПДР — з 51 грн до 255 грн;
  • перевищення максимально дозволеної швидкості більш ніж на 50 км/год — з 510 грн до 3,4 тис. грн;
  • порушення правил переїзду перехресть — з 51 до 255 грн;
  • залишення місця ДТП — з 255 грн до 3,4 тис. грн, крім того, передбачена можливість позбавлення права керувати т/з терміном від 1 року до 2 років;
  • їзда без водійського посвідчення — з 51 до 425 грн;
  • керування т/з або передача керування т/з особі, яка не має права ним керувати — з 510 до 3,4 тис. грн, повторне порушення протягом року — 40,8 тис. грн з позбавленням права керування т/з на 5-7 років і з можливою конфіскацією т/з;
  • якщо водій був позбавлений повідчення і знову сів за кермо — з 510 грн до 20,4 тис. грн;
  • керування в стані алкогольного сп'яніння — з 10,2 тис. до 17 тис. грн, плюс позбавлення права керування т/з терміном на 1 рік. Повторне порушення протягом року — 34 тис. грн і позбавлення права керування т/з терміном на три роки. Після третього аналогічного порушення штраф складе 51 тис. грн, водійське посвідчення конфіскується на 10 років разом із т/з.

Які положення відхилено депутатами

З законопроекту прибрали кілька положень про розширення повноважень поліції.

Йдеться про зупинку авто без причини, можливість "знову сидіти в кущах з радарами", можливість "огляду" - фактичного обшуку авто (багажнику, капоту, бардачку, тощо), необхідність передавати документи поліції.

За відповідними консультаціями з вищевказаних питань громадяни можуть звертатися до відділу Тульчинське бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: 23600, Вінницька область, м. Тульчин, вул. Миколи Леонтовича, 47; тел. (04335) 2-10-63; 0961756236; E-mail: tulchynske@legalaid.vn.ua

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги - 0-800-213-103, за яким кожен може отримати необхідну інформацію щодо надання правової допомоги.

Начальник відділу Тульчинське бюро правової допомоги   Руслан Швець

Правову допомогу також можна отримати
за безкоштовним телефоном системи БПД 0 800-213-103
- у месенджері Фейсбук-сторінки:

- у публічному чаті Телеграм-каналу «Безоплатна правова допомога»
- у приватному чаті системи  БПД у Телеграм
- у приватному чаті системи БПД у Вайбер
- написавши на електронну пошту  Томашпільського місцевого центру tomashpil.vinnitsya@legalaid.vn.ua