Статистика щодо травматизму у Вінницькій області за 2020 рік
Одним із основних показників стану охорони праці є рівень виробничого травматизму та професійної захворюваності.
За 2020 рік до управління виконавчої дирекції Фонду у Вінницькій області надійшло та зареєстровано 1022 повідомлення про нещасні випадки (гострі професійні захворювання (отруєння), в тому числі лабораторно підтверджено 737 випадків інфікування COVID-19 медичних працівників
В загальній кількості повідомлень:
- 24 нещасних випадків зі смертельним наслідком;
- 20 випадків смерті на виробництві;
- 6 групових нещасних випадків;
- 33 нещасних випадків з можливою інвалідністю.
Значне зростання кількості повідомлень про нещасні випадки, а саме гострі професійні захворювання (отруєння), зареєстрованими у робочих органах виконавчої дирекції Фонду відбулося у наступних відділеннях: Вінницькому – з 81 до 113, Гайсинському – з 3 до 9, Могилів-Подільському – з 4 до 9. Це зумовлено випадками інфікування на COVID-19 медичних та інших працівників, роботи яких пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження та які розслідуються як випадки гострого професійного захворювання.
Знизився порівняно з 2019 роком виробничий травматизм за даними відділень: Жмеринського - з 8 до 2 випадків, Крижопільського – з 9 до 4 випадків, Тростянецького - з 12 до 5 випадків.
С.М. Пашенько, страховий експерт з охорони праці
Немирівського відділення Управління ВД ФСС України у Вінницькій області