Статистика щодо травматизму у Вінницькій області за 2020 рік

Дата: 24.02.2021 11:39

Одним із основних показників стану охорони праці є рівень виробничого травматизму та професійної захворюваності.

За 2020 рік до управління виконавчої дирекції  Фонду у Вінницькій області надійшло та зареєстровано 1022 повідомлення  про нещасні випадки (гострі професійні захворювання (отруєння), в тому числі лабораторно підтверджено 737 випадків інфікування COVID-19 медичних працівників

В загальній кількості повідомлень:

-   24  нещасних випадків зі смертельним наслідком;

-   20  випадків смерті на виробництві;

-   6  групових нещасних випадків;

-  33 нещасних випадків з можливою інвалідністю.

Значне зростання кількості повідомлень про нещасні випадки, а саме  гострі професійні захворювання (отруєння), зареєстрованими у робочих органах виконавчої дирекції  Фонду відбулося у наступних відділеннях: Вінницькому –  з 81 до 113, Гайсинському  – з 3 до 9, Могилів-Подільському  –  з 4 до 9. Це зумовлено випадками інфікування на COVID-19 медичних та інших працівників, роботи яких пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження та які розслідуються як випадки гострого професійного захворювання.

Знизився порівняно з 2019 роком виробничий травматизм за даними відділень: Жмеринського  - з  8  до 2 випадків,  Крижопільського – з 9 до 4 випадків, Тростянецького  - з 12 до 5   випадків.

С.М. Пашенько, страховий експерт з охорони праці
Немирівського відділення Управління ВД ФСС України у Вінницькій області