Президент України Володимир Зеленський на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Розвиток Правосуддя» заявив про створення «Суду у смартфоні»

Дата: 01.03.2021 12:26

«За аналогією з державними послугами у смартфоні, ми прагнемо та обов'язково зробимо «Суд у смартфоні». Більшість бюрократичних процедур перейдуть в онлайн, що прискорить судовий процес, мінімізує корупцію та можливості для зловживань. Важливим питанням є також безпосередня участь громадян України у здійсненні правосуддя. Ми запроваджуємо в країні народовладдя, а це не лише місцеві та всеукраїнські референдуми. Один з його інструментів є суд присяжних. Наразі вже готові законопроєкти, що дадуть старт його роботі. Однак ми розуміємо, що суд присяжних не тільки підвищує довіру до правосуддя, це і велика відповідальність за долю учасників процесу. А тому модель та формат суду присяжних будуть детально й уважно обговорюватись», - заявив Володимир Зеленський.