Наталя Заболотна: Вінницька область нарощує темпи вакцинації від COVID-19

Дата: 25.03.2021 15:52

За дорученням голови ОДА Сергія Борзова, про ситуацію в області із вакцинацією проти COVID-19 поінформувала сьогодні під час традиційного прес-брифінгу перший заступник голови облдержадміністрації Наталя Заболотна.

Як повідомила перший заступник голови ОДА, у Вінницькій області розпочато вакцинацію від коронавірусної інфекції 24 лютого. Від МОЗ України в область поставлено 17 800 доз вакцини АstraZeneca/Covishield.

Станом на 25 березня в області працює 9 мобільних бригад та 17 пунктів щеплень, медичні працівники яких пройшли навчання по роботі з вакциною АstraZeneca/Covishield.

25-26 березня проводиться тренінг для 24 медичних працівників пунктів щеплень по вакцині АstraZeneca/Covishield з 6 закладів охорони здоров’я, які розпочнуть свою роботу з 29 березня.

Всього, станом на 25 березня, у Вінницькій області про вакциновано 6 620 осіб, за 24 березня вакциновано 1 160 осіб.

«Лише за вчорашній день -24 березня, провакциновано 1 160 осіб, в тому числі 6 публічних осіб. Всього щеплено 6 620 осіб. Темпи вакцинації становлять 70-80 осіб на одну мобільну бригаду та 20-30 осіб на пункт щеплень»,- зазначила посадовиця.

Залишок вакцини станом на 25 березня становить 11 180 доз.

Наталя Заболотна наголосила, що наразі в області одномоментно проходять 1 та 2 етапи вакцинації.

До 1етапу відносяться:

- всі медичні працівники (лікарі, середній та молодший медичний персонал), які працюють в ЗОЗ де надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу COVID-19,

- працівники мобільних бригад з вакцинації,

- всі працівники лабораторій, які проводять лабораторні дослідження на коронавірусну хворобу COVID-19,

- працівники екстреної медичної допомоги, включаючи водіїв.

До 2 етапу відносяться:

- медичні працівники первинного рівня надання допомоги,

- всі працівники інших ЗОЗ, які не надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу COVID-19 інших закладів охорони здоров’я незалежно від підпорядкування,

- соціальні працівники та інші працівники соціальної сфери,

- працівники системи громадського здоров’я.

- люди віком 80+

Хто такі публічні особи?

учасники бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях;

народні депутати України, керівники центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, обласних рад, органів місцевого самоврядування, лідери і представники релігійних організацій;

видатні письменники, журналісти, спортсмени, музиканти, актори, співаки, інші діячі сфери культури, старші 60РОКІВ.

Всі публічні особи мають реєструватись за посиланням : https://docs.google.com/.../1GdlX...

За словами Наталі Заболотної із 223 зареєстрованих , лише 31 підпадають під вказані критерії. Це: 29 учасників АТО, 1 депутат, 1 письменник старший 60 років.