Бджолярі працюватимуть за новими правилами - відбулися зміни в нормативно-правових актах з питань бджільництва

Дата: 15.04.2021 11:37

Відділ стратегічного розвитку, економіки, інфраструктури та агропромислового розвитку управління правового забезпечення та взаємодії з органами місцевого самоврядування апарату райдержадміністрації інформує,   що наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 04 березня 2021 року за № 280/35902 (далі – Наказ), затверджено:

- план породного районування бджіл;

- порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 04 березня 2021 року за № 281/35903;

- порядок реєстрації пасіки, зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 04 березня 2021 року за № 282/35904;

- інструкцію з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин, зареєстрована в Міністерстві юстиції України від 04 березня 2021 року за № 283/35905.

У Наказі запроваджено нові норми щодо реєстрації пасік та їх переміщення, видачі ветеринарно-санітарних паспортів на пасіки, попередження та встановлення фактів масового отруєння бджіл, порядку інформування аграріями бджолярів про застосування пестицидів та агрохімікатів, визначені завдання та повноваження постійно діючої Комісії із встановлення факту отруєння бджіл та ряд інших питань.

Наказом визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства аграрної політики України, Української академії аграрних наук від 20 вересня 2000 року N 184/82 «Про затвердження нормативно-правових актів з питань розвитку бджільництва», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23 жовтня 2000 року за N 736/4957.

Див. Наказ №338  в рубриці  Агропромисловий розвиток