Помер український письменник та політичний діяч Володимир Яворівський

Дата: 19.04.2021 08:37

16 квітня 2021 року на 79 році життя пішов з життя  відомий український письменник та громадсько-політичний діяч Володимир Яворівський.

Володимир Олександрович Яворівський народився 11 жовтня 1942 року в селі Теклівка Крижопільського  району на Вінниччині.

Працював редактором Одеського радіо, кореспондентом редакції газети «Запорізька правда», «Прапор юності», «Літературна Україна», редактором запорізького радіо, кіносценаристом львівського телебачення, літконсультантом, референтом Спілки письменників УРСР, завідувачем відділу прози, заступником головного редактора журналу «Вітчизна».

Радіоколумніст Українського радіо та член першої Наглядової ради Суспільного мовлення.

Член Спілки журналістів України з 1969 року, Спілки письменників України з 1971 року.

Автор 10 романів, понад 20 збірок оповідань, повістей та нарисів, лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка за повість "Вічні Кортеліси" (1984 рік), у 2005 році отримав літературну премію імені Дмитра Загула.

Народний депутат України 1-го, 2-го, 4-го 5-го, 6-го скликань.

Володимир Яворівський отримав Орден «За заслуги» III ступеня та відзнаку президента України – ювілейну медаль «25 років незалежності України», Орден Христа Спасителя УПЦ КП.

Був одним  із засновників Народного руху України у 1989 році. Борець за незалежність України   ХХ сторіччя.

Упродовж багатьох років вів на Першому каналі Українського радіо авторську передачу «20 хвилин з Володимиром Яворівським».