Уряд збільшив фінансову підтримку для малих фермерських господарств

Дата: 26.04.2021 11:31

Відділ стратегічного розвитку, економіки, інфраструктури та агропромислового розвитку управління правового забезпечення та взаємодії з органами місцевого самоврядування апарату райдержадміністрації інформує, що постановою  Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року №384 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств (далі - Порядок), в якому  розширено та  вдосконалено державну підтримку фермерських господарств.  Зміни до Порядку  розроблено на підставі Указу Президента України в частині підвищення фінансової спроможності фермерів та малих сільськогосподарських виробників.

Відповідно до Порядку,  новоствореним фермерським господарствам у період їх становлення (перші три роки після створення), виділяється один раз виключно для провадження сільськогосподарської діяльності бюджетна субсидія у розмірі 5000 грн ( було 3000 грн) на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар), але сумарно не більше 100 тисяч гривень на одне фермерське господарство.

Порядком, для новостворених фермерських господарств ще запроваджується новий напрям підтримки - одноразова виплата у розмірі, що не перевищує 36 000 гривень за сільськогосподарську дорадчу послугу за такими напрямами: зоотехнія, ветеринарія, агрономія, органічне виробництво, екологічне управління, бухгалтерський та управлінський облік, оподаткування, залучення фінансово-кредитних ресурсів та диверсифікація сільськогосподарської діяльності, за умови попередньо укладеного до кінця поточного бюджетного періоду договору та на підставі акта/актів виконаних робіт.

Також,  Порядком  передбачена спеціальна бюджетна дотація за утримання корів усіх напрямів продуктивності надається на безповоротній основі одержувачам, у власності яких перебуває від п’яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства, за кожну наявну станом на 1 липня поточного року корову в розмірі 5 000 гривень, але не більше 250 000 гривень.

Даний Порядок усуває адміністративні перешкоди при отриманні державної підтримки, зокрема, зменшується кількість поданих документів; скорочується час їх розгляду та прийняття рішення.

Більш детально з Порядком можна ознайомитися в рубриці  Агропромисловий розвиток