Правила охорони праці та пожежної безпеки на автозаправних станціях

Дата: 03.11.2021 16:23

Відповідно до статті 43 Конституції України, кожен громадян має право на належні та безпечні умови праці.

Правила охорони праці та пожежної безпеки на автозаправних станціях:

1.Проведення ідентифікації потенційно небезпечного об’єкта.

2.Наявність узгодженого проекту автозаправної станції, паспортів автозаправної станції з технологічною та електричною схемами, схемами розміщення підземних та наземних трубопроводів із зазначенням арматури на них, висновків виміру опору заземлюючих пристроїв, паспортів заземлюючих пристроїв, паспортів та інструкцій з експлуатації паливно-роздавальних колонок, резервуарів та іншого обладнання, інструкцій з охорони праці та пожежної безпеки,інструкції зі збору відпрацьованих нафтопродуктів, плану локалізації та ліквідації аварійних ситуацій, посадових інструкцій працівників, графіків технічного обслуговування та ремонтів обладнання та пристроїв.

3.Проведення інструктажів, навчання та перевірки знань працівників з питань охорони праці, здійснення перевірок стану охорони праці на автозаправній станції, перевірок резервуарів на герметичність, захисту від статичної електрики, оглядів електроустановок, пристроїв захисту від блискавки, випробувань заземляючих пристроїв, вимірів опору ізоляції кабельних ліній.

4.Розробка переліку газонебезпечних робіт, які проводяться на автозаправній станції, та порядку безпечного проведення газонебезпечних робіт.

5.Комплектація автозаправної станції засобами пожежогасіння, персоналу- спецвзуттям та спецодягом.

6.Проведення огляду, перевірки та випробування заземлюючого пристрою в терміни, визначені ПТЕ електроустановок споживачів, та за необхідності ревізії заземлюючого пристрою, якщо під час замірювання перехідного опору заземлюючого пристрою буде отримане значення, що перевищує проектне.

7.Допуск до експлуатації тільки того обладнання, яке виготовлено відповідно до державних стандартів.

8.Ведення паспортів індивідуальної експлуатації на кожне вибухозахищене електрообладнання, із зазначенням обсягів ремонту, результатів профілактичних та замірів параметрів вибухозахисту, зафіксованих аварій і дефектів, що мали місце в процесі експлуатації.

9.Проведення огляду всіх електричних машин, апаратів, а також іншого електрообладнання у вибухонебезпечних зонах, з періодичністю не менше одного разу на три місяці, з відображенням результатів огляду в оперативному журналі.

10.Наявність покриття біля паливно-роздавальних колонок та майданчика для стоянки автоцистерн, яке не дає іскри та яке стійке до нафтопродуктів.

11.Обов’язкова висадка пасажирів перед в’їздом на територію автозаправної станції.

12.Виключення двигуна автотранспорту перед заправленням.

13.Встановлення прокладок на кришках оглядових люків підземних резервуарів для зберігання нафтопродуктів, які унеможливлюють іскроутворення під час ударів.

На автозаправних станціях забороняється:

1.  Курити та користуватися відкритим вогнем;

2. Мити руки,прати одяг бензином та іншими легкозаймистими і горючими рідинами;

3. Перебувати у нетверезому стані;

4. Заправляти трактори на гумовому ходу у яких відсутні іскрогасники;

5. Заправляти автотранспортні засоби під час грози.

Страховий експерт з охорони праці Немирівського відділення
ВД ФСС України у Вінницькій області                         С.М. Пашенько